تحولات سوریه|پیشروی نیروهای ارتش علیه داعش در بیابان السویداء

ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 19 مرداد, 1397 - 01:00
نیروهای ارتش سوریه موفق شدند مناطق جدیدی را در حومه شرقی شهر السویداء در جنگ با گروه تروریستی تکفیری داعش به کنترل خود در بیاورند.

به گزارش حلقه وصل: به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه به پیشروی های خود در مبارزه با گروه تروریستی داعش در حومه شرقی شهر السویداء در جنوب این کشور ادامه داده و دامنه مناطق تحت کنترل خود به سمت بیابان السویداء را پس از وارد آوردن خسارات سنگین به داعشی‌ها توسعه دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای سوری در ادامه پیشروی‌های خود در حومه شرقی السویداء، مناطق جدیدی به سمت "أرض الکراع" و تپه‌های "الصفا" تا "ظهرة راشد" و چاه‌های "النعیمه، السلاسل، و الصوت" را به کنترل خود در آوردند.

خبرنگار سانا گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه همزمان با تعقیب تروریست‌های داعشی در عمق بیابان السویداء، به بازرسی جاده‌ها، دره‌ها و تپه‌ها در مناطق آزاد شده برای پاکسازی این مناطق از مواد منفجره کار گذاشته شده توسط تروریست‌ها می‌پردازند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین تلاش تروریست‌های داعشی برای پیشروی به سمت چاه نعیمه را ناکام گذاشته و شماری از آن‌ها را به هلاکت رساندند. این در حالی است که ما بقی تروریست ها به عمق بیابان السویداء گریختند.

ارتش سوریه روز پنج شنبه عملیات ریشه‌کنی گروه تروریستی داعش در بیابان شرقی السویداء را در جبهه‌ای به عرض 75 کیلومتر آغاز کرد.

تروریست‌های داعشی از منطقه بیابان السویداء در شمال شرق استان السویداء به‌عنوان پایگاهی برای حملات تروریستی به روستاها و مجتمع‌های مسکونی در حومه شرقی و شمال شرقی این استان استفاده می‌کنند.

منطقه بیابان السویداء آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در جنوب کشور سوریه به شمار می‌‌رود.

گروه تروریستی داعش 3 مرداد ماه، شهر السویداء و تعدادی از روستاهای واقع در دو حومه شرقی و شمالی این استان را هدف حملات تروریستی قرار داد که در پی این حملات 215 شهروند سوری کشته و حدود 175 نفر نیز زخمی شدند. ده‌ها غیرنظامی نیز که بیشتر آن‌ها زن بودند، توسط تروریست‌های داعشی گروگان گرفته شدند.

منبع : تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.