هزینه سفر به عتبات در ایام عرفه ۹۷ چقدر است؟+جدول

نگرانی زائران بابت افزایش بی‌رویه قیمت دلار؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 9 مرداد, 1397 - 10:00
اینکه عمده پولی که متقاضیان بابت سفر به عتبات عالیات می‌پردازند، در کشور عراق(حمل و نقل، اسکان در هتل، غذا و غیره) هزینه می‌شود بنابراین قیمت دلار اهمیت پیدا می‌کند و وقتی قیمت دلار مانند آنچه در این روزها می‌بینیم دچار نوسانات غیرطبیعی می‌شود ممکن است در اعزام‌های کاروان‌ها اختلال ایجاد شود.

سرویس معرفی: ثبت‌نام عتبات عالیات ویژه ایام عرفه و اعیاد قربان و غدیر از امروز هفتم مردادماه آغاز و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت در سراسر کشور یا به سایت atabatorg.haj.ir  اقدام به ثبت‌نام نمایند. مطابق اعلام سازمان حج و زیارت، در این دوره از ثبت‌نام، گروه‌های زیارتی هفت شب و هشت روزه در عراق اقامت خواهند داشت که سه روز آن در نجف اشرف، سه روز در کربلای معلی و یک روز در کاظمین خواهد بود و از زیارت عبوری سامرا نیز بهره​‌مند خواهند شد.

* هزینه سفر به عتبات در ایام عرفه
همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان سفر به عتبات عالیات، هزینه‌های مربوط به این سفر معنوی است. با توجه به اینکه عمده پولی که متقاضیان بابت سفر به عتبات عالیات می‌پردازند، در کشور عراق(حمل و نقل، اسکان در هتل، غذا و غیره) هزینه می‌شود بنابراین قیمت دلار اهمیت پیدا می‌کند و وقتی قیمت دلار مانند آنچه در این روزها می‌بینیم دچار نوسانات غیرطبیعی می‌شود ممکن است در اعزام‌های کاروان‌ها اختلال ایجاد شود. بد نیست بدانید که با وجود نوسانات بسیار زیاد ارزی در چند ماه اخیر، اما هزینه سفر به عتبات عالیات نسبتا با ثبات بوده است و متقاضیان می‌توانند به راحتی برای اعزام به این سفر معنوی نام‌نویسی کنند.

براساس اعلام سازمان حج و زیارت، گروه‌های قیمتی برای ایام عرفه حداقل یک میلیون و حداکثر ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که بر اساس کیفیت هتل‌ها متغیر است و علاقه‌مندان قادرند بر اساس شرایط خاص خود در هر گروه قیمتی که مدنظر دارند ثبت‌نام کنند.

* نحوه اعزام دانشجویان به عتبات
ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز جزئیات ثبت‌نام دانشگاهیان برای اعزام به عتبات عالیات را اعلام کرد. براین اساس، دانشگاهیان(شامل زوج‌های جوان دانشجو، دختران و پسران مجرد، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها) مهلت دارند از امروز هفتم مردادماه با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی لبیک به آدرس labbayk.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

دانشگاهیان قادر خواهند بود تا هنگام ثبت‌نام، زمان مدنظر خود برای سفر به عتبات را تعیین کنند و به این ترتیب آنها می‌توانند مناسبت‌هایی همچون ایام عرفه، اعیاد غدیر و قربان و یا ایام محرم را انتخاب نمایند.

با توجه به اینکه هزینه سفر دانشگاهیان به عتبات عالیات به صورت هوایی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در ایام عادی تخمین زده شده است، این قیمت در مناسبت‌های خاص همچون ایام عرفه با ۱۰ درصد افزایش همراه خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.