تونس تصویب قانون «کشور یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 1 مرداد, 1397 - 00:30
وزارت خارجه تونس امروز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تصویب قانون موسوم به «کشور یهود» در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی، خواستار حمایت بین‌المللی از فلسطینیان شد.

به گزارش حلقه وصل، وزارت خارجه تونس در بیانیه خود ضمن محکوم کردن تصویب قانون «کشور یهود» در کنست رژیم صهیونیستی تأکید کرد که این اقدام بار دیگر ثابت کرد که رژیم صهیونیستی قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و حقوق تاریخی ملت فلسطین به خصوص حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس شریف را نادیده می‌گیرد.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه وزارت خارجه تونس با اشاره به جنبه‌های تبعیض‌آمیز این اقدام غیرقانونی رژیم صهیونیستی، درباره خطرات آن برای تلاش‌های مربوط به احیای روند سازش هشدار داده شده است.

تونس همچنین از جامعه جهانی و شورای امنیت خواست به مسئولیت خود برای حمایت از ملت فلسطین و حفظ حقوق این ملت و وضعیت حقوقی و تاریخی اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شریف، عمل نمایند.

پارلمان رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه با 62 رای موافق و 55 رای مخالف در قرائت سوم، این لایحه را تصویب و به قانون تبدیل کرد تا بدین ترتیب زمینه قانونی برای حذف اعراب و مسلمانان را فراهم کند.

این لایحه تبعیض‌آمیز که به نام «کشور یهود» شهرت دارد، تمام سرزمین فلسطین را کشوری فقط برای یهودیان اعلام کرده و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی محروم می‌کند.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.