تلاش آمریکا برای متقاعد کردن ترکیه برای همراهی با تحریم های ایران

امروز انجام می شود؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 30 تير, 1397 - 02:00
هیاتی متشکل از کارمندان وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا امروز جمعه در ترکیه با مقامات این کشور با هدف متقاعد کردن آنکارا برای همراهی با تحریم های واشنگتن علیه ایران رایزنی می کنند.

به گزارش حلقه وصل، در حالی که پیشتر ترکیه اعلام کرده بود از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران پیروی نمی کند، هیاتی متشکل از کارمندان وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا امروز جمعه در ترکیه با مقامات این کشور با هدف متقاعد کردن آنکارا برای همراهی با تحریم های واشنگتن علیه ایران رایزنی می کنند.

رویترز در ادامه به نقل از یک منبع آگاه می نویسد: این هیات که به تازگی با مقام‌های هند در این زمینه دیدار و گفتگو داشته، امروز جمعه وارد آنکارا خواهد شد. این هیات با افرادی از موسسات مالی مرتبط با تحریم‌های ایران و نیز وزارتخانه‌های دارایی و خارجه دیدار خواهد داشت.

یکی از سخنگویان سفارت آمریکا در ترکیه نیز مذاکرات میان طرفین در روز جمعه و تمرکز آن بر تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران را تائید کرده است.

این وضعیت درحالی است که اوایل تیرماه سال جاری، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به اقدام مقامات آمریکا که از دیگر کشورها خواسته‌اند واردات نفت از ایران را قطع کنند، گفت آنکارا همچنان به روابط تجاری خود با ایران ادامه خواهد داد.

منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.