اصفهان زیر پرچم رضوی مهربان تر می شود/ فرهنگ سازی زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) از راه دور

میزبانی عاشوراییان از خادمان رضوی؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 30 تير, 1397 - 09:30
مجموعه فرهنگی عاشوراییان برای سومین سال متوالی میزبان کاروان «زیر سایه خورشید» و خادمان رضوی در اصفهان است. این کاروان ها در دهه کرامت با هدف فرهنگ سازی زیارت حضرت علی بن موسی الرضا از راه دور در شهرها حضور می یابند.

علی عشوری مسئول دفتر ارتباطات مجموعه فرهنگی عاشوراییان اصفهان به حلقه وصل گفت: این مجموعه برای سومین سال، میزبان یازدهمین دوره برگزاری «جشن های زیر سایه خورشید» و سفیران امام رضا علیه السلام در اصفهان است.

وی بیان داشت: کاروان های رضوی با هدف فرهنگ سازی زیارت حضرت علی بن موسی الرضا از راه دور در شهرها حضور می یابند. رویکرد جدید این کاروان ها در چند سال اخیر حضور در مناطق محروم است تا افرادی که به هر نحوی نمی توانند به زیارت امام رضا علیه السلام روند با حضورخادمان رضوی و پرچم متبرک امام رضا علیه السلام؛ ارتباط معنوی بین آن ها و امام شکل گیرد.

مسئول دفتر ارتباطات روابط عمومی مجموعه فرهنگی عاشوراییان ادامه داد: برنامه ریزی حضور کاروان خادمان رضوی در استان اصفهان با مجموعه فرهنگی عاشوراییان است. در این سه سال با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته سعی کردیم با تشکل های مردمی همه ی شهرستان های اصفهان مرتبط شویم تا یک تشکل مردمی این برنامه را در هر شهرستان اجرا نماید. امسال توانستیم با بیش تر تشکل های مردمی شهرستان های اصفهان مرتبط شویم تا در میزبانی زیر سایه خورشید در شهرستان مربوطه با ما همکاری کنند.

وی افزود: حدود ۱۳ سال است که موسسه جوانان آستان قدس رضوی متولی برگزاری کاروان های زیر سایه خورشید در شهرها و استانهای کشور در ایام دهه کرامت می باشد و ۱۵ کشور خارجی در سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا نیز در این ایام میزبان سفیران رضوی هستند.

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد: در واقع آن ها درصدد هستند که با حضور این کاروان ها طعم کرامت امام رضا علیه السلام به مردم مناطق محروم چشانیده شود.

وی ضمن اشاره به توزیع بسته های ارزاق در بین مردم مناطق محروم اضافه کرد: آزاد کردن زندانیان در حاشیه ی حضور این کاروان به برکت و کرامت امام رضا علیه السلام در اصفهان و استان های مختلف در حال شکل گیری است.

مسئول دفتر ارتباطات عاشوراییان، دیگر برنامه های کاروان «زیر سایه خورشید» را دیدار با علما، حضور در مناطق محروم و تفقد و دلجویی از محرومان، ملاقات با زندانیان، حضور در مراکز خدمات درمانی و عیادت از بیماران و حضور در پادگان ها عنوان کرد.

وی یادآور شد: طبیعتاً مجموعه فرهنگی عاشوراییان هم ذیل کرامت امام رضا علیه السلام دنباله رو همین مسیر است. مسیر کمک به مردم مناطق محروم که آن ها هم طعم ارتباط با امام را بچشند.

عضو مجموعه ی فرهنگی عاشوراییان اصفهان تصریح کرد: همچنین امیدآفرینی و امیدوار بودن که یکی از شاخص های زندگی امروز ماست که باید وجود داشته باشد و از قضا کم رنگ شده، به واسطه ی حضور این کاروان ها در بین مردم، بیماران، زندانیان و… ایجاد می شود که به رسالت عاشوراییان در زمینه سبک زندگی دینی کمک خواهد کرد.

این فعال فرهنگی بیان داشت: از سه شنبه ۲۶ تیرماه عاشوراییان میزبان کاروان رضوی است و این کاروان در ابتدای ورود به گلستان شهدای اصفهان رفته و در مراسم تشییع مادر شهید ردانی پور حضور یافته است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.