ترامپ ادعای نهادهای اطلاعاتی آمریکا درمورد مداخله روسیه را پذیرفت

در یک تناقض گویی آشکار؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 27 تير, 1397 - 02:30
رئیس جمهور آمریکا با پذیرش ادعای نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، وعده داد که برای ممانعت از تکرار اینگونه مداخله های انتخاباتی وارد عمل شود.

به گزارش حلقه وصل، «دونالد ترامپ» روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید حمایت خود را از نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد.

این اعلام حمایت در حالی صورت گرفت که ترامپ روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی اش، یافته ها و نتیجه گیری نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد مداخله ادعایی مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ این کشور را به دلیل آنچه که «تکذیبیه قدرتمند و محکم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه» خواند، رد کرد.

ترامپ که در کاخ سفید با خواندن از روی چندین صفحه اظهارات تایپ شده با خبرنگاران صحبت می کرد، بار دیگر تأکید کرد که میان کارزار انتخاباتی وی و دولت روسیه هیچ گونه تبانی صورت نگرفته و تلاشهای مسکو نیز هیچ تأثیری بر نتایج نهایی انتخابات 2016 آمریکا نداشته است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: من به نهادهای بزرگ اطلاعاتی آمریکا ایمان کامل دارم و از آنها حمایت می کنم.

ترامپ همچنین گفت که جمع بندی نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را می پذیرد! با این حال، وی نشست خود با پوتین در هلسینکی، پایتخت فنلاند را «یک موفقیت» خواند.

افزون بر این، ترامپ مدعی شد که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با رئیس جمهور روسیه بجای عبارت «دلیلی نمی بینم که روسیه نباشد [مداخله نکرده باشد]» (جمله ای با دو فعل منفی!) گفته است: «دلیلی نمی بینم که روسیه باشد [مداخله کرده باشد!]».

منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.