جشنواره «ترنم الهی» با درخشش استان فارس پایان یافت

به میزبانی استان سمنان؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 25 تير, 1397 - 14:45
رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان با بیان اینکه جشنواره ملی «ترنم الهی» با معرفی بهترین‌ها به کار خود پایان داد، گفت: در این راستا لارستان استان فارس جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت‌الاسلام‌ محمدرضا شمس‌الدین، رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان در مراسم اختتامیه جشنواره ملی سرود نماز با عنوان «ترنم الهی» که به میزبانی مجتمع فرهنگی شهید کلاهدوز مهدی‌شهر  برگزار شد گفت: در جشنواره ملی ترنم الهی ۱۰ استان کشور حضور داشتند و استان فارس طی رقابت سه‌روزه از بین گروه‌های سرود کشوری در جایگاه نخست جشنواره ملی ترنم الهی قرار گرفت.

وی بابیان اینکه گروه سرود شمیم رضوان از استان قم و گروه سرود رویش از مشهد مقدس استان خراسان رضوی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند،اذعان کرد: از بین آثار ارسالی ۱۱۰ اثر به دبیرخانه ارسال و درنهایت ۱۶گروه سرود برای داوری انتخاب شدند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان بابیان اینکه استان‌های کرمان، هرمزگان، قم و البرز نیز هرکدام با دو گروه در این جشنواره رقابت کردند، ادامه داد: سایر استان‌ها با یک گروه و تنها استان سمنان با سه گروه در این رقابت‌ها حضور داشت.

شمس‌الدین بابیان اینکه فراخوان این جشنواره از بهمن‌ماه سال گذشته به مدارس اعلام‌شده بود، متذکر شد: ۲۱۷ گروه سرود برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کرده بودند که درنهایت امروز با معرفی بهترین‌ها به کار خود پایان داد.

وی بابیان اینکه برگزاری جشنواره‌های مختلف به ترویج فرهنگ و آموزه‌های دینی اسلامی کمک می‌کند، افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمن وجود این قبیل اقدامات می‌تواند نقشه‌های آن‌ها خنثی کند بنابراین مشارکت همه آحاد جامعه در این جشنواره‌ها ضروری است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.