محرومینی که زیر سایه خورشید از خادمان رضوی تبرک می جویند/ اجرای «بزم نور» در سالروز ولادت امام رضا(ع)

همزمان با دهه کرامت در قزوین؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 26 تير, 1397 - 13:30
دبیر ستاد جشن های مردمی و بین المللی زیرسایه خورشید در قزوین با بیان اینکه برنامه های این جشن کشوری دو خدمت ارزشمند را برای عاشقان و دلدادگان امام رضا (ع) به ارمغان می آورد، تأکید کرد: یکی زیارت از راه دور امام رضا(ع) برای کسانی است که به هر دلیلی نتوانسته اند در دهه کرامت توفیق حضور در مشهد مقدس و زیارت مضجع شریف امام هشتم(ع) را پیدا کنند و خدمت دیگر، ایجاد حس معنوی بسیار با ارزش و فوق العاده برای افراد مختلف است.

ساسان کرمی دبیر ستاد جشن های مردمی «زیر سایه خورشید» در قزوین به حلقه وصل گفت: ستاد جشن های مردمی در استان قزوین از حدود پنج ماه پیش آغاز به کار کرده است.

وی بیان داشت: بالغ بر 240 برنامه فرهنگی در استان قزوین اعم از حضور در بیمارستان ها، نیروهای مسلح، ایتام، جشن دختران بی سرپرست، ورزشکاران، خانواده شهدا و جانبازان، مسئولین استانی، گلزار شهدا، بیماران، مناطق محروم، زندان و کانون اصلاح و تربیت، شرکت ها و کمپ اعتیاد برنامه ریزی شده است.

مسئول شبکه جوانان رضوی استان قزوین ادامه داد: کاروان سفیران رضوی در 50 شهرستان، شهر و دهستان استان و کاروان سفیران حضرت رضا (ع) در 180 نقطه از استان قزوین حضور پیدا خواهند کرد.

کرمی با اشاره به برنامه های دهه کرامت گفت: خدمات رسانی در این دهه با حضور خادمین بارگاه منور رضوی ارائه می شود که از نمونه این خدمات می توان به توزیع بیش از 1000 بسته ارزاق در مناطق محروم استان، بیش از 1000 خدمات درمانی در مناطق محروم استان، عیادت از 176 بیمار در دهه کرامت، حضور و دیدار با 173 ایتام، افتتاح 44 کانون خادمیاری در استان قزوین و اجرای 44 جهیزیه همزمان با فرارسیدن یازدهمین سال جشن های مردمی زیر سایه خورشید اشاره کرد.

وی اضافه کرد: جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید در سال‌جاری، وارد دهه دوم فعالیت خود می شود و هم اکنون پس از گذشت یک دهه از برپایی این جشن ها، به لطف خداوند و عنایات کریمانه حضرت رضا(ع)، جشن های «زیرسایه خورشید» تبدیل به بزرگ ترین عملیات مردمی و فرهنگی کشور «در حوزه داخل و خارج از کشور» شده است.

دبیر ستاد جشن های مردمی زیرسایه خورشید در قزوین با بیان اینکه برنامه های زیر سایه خورشید دو خدمت ارزشمند را برای عاشقان و دلدادگان امام رضا (ع) به ارمغان می آورد، تأکید کرد: یکی از این دو مطلب بحث زیارت از راه دور امام رضا(ع) برای کسانی است که به هر دلیلی نتوانسته اند در دهه کرامت توفیق حضور در مشهد مقدس و زیارت مضجع شریف امام هشتم(ع) را پیدا کنند و خدمت دیگر، ایجاد حس معنوی بسیار با ارزش و فوق العاده برای افراد مختلف است.

کرمی تصریح کرد: حس مورد توجه واقع شدن از طرف امام مهربانی ها حضرت ابا الحسن الرضا (ع) در مورد افرادی که هرگز فکر نمی کردند که حتی از فاصله های بسیار دور مورد لطف و کرامت امام رضا(ع) قرار گیرند و حتی تصور این را هم نداشته اند که با کاروان های رضوی در دهه کرامت روبه رو و مواجه شوند بسیار برای ما ارزشمند است.

مسئول شبکه جوانان رضوی قزوین افزود:  یعنی به نوعی تمام افراد، خود را میهمان امام ضامن و ثامن حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در دهه کرامت احساس می کنند و به همین دلیل شعار سالجاری ویژه برنامه های زیر سایه خورشید با عنوان «هر چه دارم از تو دارم» انتخاب شده است که ذیل شعار محوری خدمت کریمانه در دهه کرامت سال جاری خواهد بود.

وی به برگزاری جشن بزرگ شب ولادت امام رضا(ع) با عنوان «بزم نور» اشاره کرد و گفت:  این جشن سه‌شنبه دوم مرداد ماه از ساعت 21 در پارک الغدیر قزوین برگزار می‌شود که عقد زوج‌های جوان، اجرای مسابقات فرهنگی، همخوانی با حضور خادمین بارگاه منور رضوی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته در قالب این جشن است. 

این مسئول اضافه کرد: جشن بزرگ نوجوانان رضوی در حوزه پسران با عنوان «شباب الشمس» نیز 3 مرداد با حضور بیش از 200 نوجوان پسر ساعت 18 در مسجد الغدیر واقع در خیابان دانشگاه برگزار می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.