تظاهرات در «هلسینکی»

همزمان با ورود ترامپ؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 25 تير, 1397 - 09:15
تظاهرات‌کنندگان در پایتخت فنلاند، همزمان با ورود رئیس‌جمهور آمریکا به این شهر، اعتراض خود را به سیاست‌های ترامپ اعلام کردند.

به گزارشحلقه وصل، منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش داده‌اند همزمان با ورود «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به شهر «هلسینکی»، پایتخت فنلاند، معترضان علیه وی تظاهرات کردند. 

به نوشته پایگاه «تله‌سور»، حدود 2500 تظاهرات‌کننده با تکان دادن پلاکاردهایی که روی آنها «صلح‌آفرین باشید نه جنگ‌افروز»، «از پناه‌جویان استقبال می‌کنیم» و «دوباره حقوق بشر را با عظمت کنیم» اعتراض خود را به سیاست‌های ترامپ اعلام کردند.

ترامپ قرار است روز دوشنبه در هلسینکی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه دیدار و درباره مسائل مختلف از جمله ایران، سوریه و اوکراین تبادل‌نظر کنند. ترامپ بامداد دوشنبه وارد این شهر شد.

ترامپ قبل از سفر به فنلاند به انگلستان و اسکاتلند سفر کرده بود. لندن و اسکاتلند در روزهای گذشته صحنه اعتراضات گسترده به رئیس‌جمهور آمریکا بودند.

پوتین نیز قرار است روز دوشنبه وارد شهر هلسینکی شود. 

تله‌سور نوشته قرار است روز دوشنبه، همزمان با برگزاری دیدار ترامپ و پوتین، حدود 16 تظاهرات در نقاط مختلف این شهر برگزار شود. شهردار هلسینکی با بیان اینکه این شهر سابقه‌ای طولانی در برگزاری تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز دارد گفت که درباره این تظاهرات‌ها نگرانی ندارد.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.