افتخار عربستانی ها به کارنامه سیاه حقوق بشری‌شان در یمن!

حقوق بشر سعودی در یمن؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 21 تير, 1397 - 14:30
«عبدالله المعلمی» نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل مدعی شده است که پرونده حقوق بشری ائتلاف عربی و شرکایش در جنگ یمن پاک و افتخار آمیز است. و ائتلاف عربی تحت رهبری این کشور در حمله اخیر به شهر حُدیده در بالاترین سطح خویشتن داری عمل کرده و حتی بخش جداگانه ای برای حمایت از کودکان هم در این عملیات تأسیس کرده است!

سرویس بین الملل: «عبدالله المعلمی» نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل مدعی شده است که پرونده حقوق بشری ائتلاف عربی و شرکایش در جنگ یمن پاک و افتخار آمیز است. و ائتلاف عربی تحت رهبری این کشور در حمله اخیر به شهر حُدیده در بالاترین سطح خویشتن داری عمل کرده و حتی بخش جداگانه ای برای حمایت از کودکان هم در این عملیات تأسیس کرده است!

این اظهارات طنزگونه که در اوج بی شرمی از سوی نماینده رژیم آل سعود در سازمان ملل بیان گردیده، بیش از آنکه وجهه سخیف خود را بر همگان آشکار سازد، درک اعضای جامعه مدعی بین الملل را به سخره گرفته است. این اظهارات در شرایطی بیان می گردد که  بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی یونیسف ۲۲۰۰ کودک یمنی در جنگ یمن کشته شده و ۳۴۰۰ تن دیگر زخمی شده اند. بر اساس گزارش یونیسف ۱۱ میلیون کودک یمنی به دلیل جنگی که عربستان در این کشور به راه انداخته نیازمند کمک های فوری بهداشتی، درمانی، آموزشی و تغذیه هستند.

حملات وحشیانه سعودیها و موئتلفینش به مراکز اجتماعی،مدارس و بیمارستان ها در یمن خود دلیل متقنی بر نقض آشکار حقوق بشر در این تجاوز بی رحمانه است. جلوگیری از ورود دارو  و ملزمات اساسی معیشتی و جلوگیری از رسیدن کمک های انساندوستانه به یمنی ها گوشه ای دیگر از رفتار ددمنشانه است.

سازمان ملل که با سیاست‌های ضد و نقیض خود از یکسو اقدامات ضدحقوق بشری عربستان سعودی علیه کودکان و زنان یمنی را بصورت شفاهی محکوم می‌کند و از سوی دیگر گام عملی را برای پیگیری این اتهامات دنبال نمی‌کند، نتوانسته است مانع از تداوم جنایات عربستان در یمن شود. با این همه سعودی‌ها همچنان به ادامه تجاوزگری و قتل‌عام خود در یمن اصرار دارند و جالب آنکه در مقابل اقدامات دفاعی و مقابله به مثل ارتش مردمی یمن و رزمندگان انصارالله این کشور، شروع به فضاسازی و اتهام پراکنی علیه ایران می‌کنند.

ائتلاف متجاوز سعودی تاکنون بیش از ۳۵۰ بیمارستان و درمانگاه یمن را نابود کرده است. با جنایت‌های سعودی‌ها در یمن و انهدام زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی این کشور، شیوع بیماری وبا در آن رشدی چشمگیر داشته است و حدود ۸۰۰ هزار نفر از مردم یمن به این بیماری مبتلا شده‌اند که بیش از ۲ هزار نفر از آنها نیز  در نتیجه وبا جان خود را از دست داده‌اند.

افزایش قدرت روزافزون سخت افزاری رزمندگان انصارالله یمن و مقاومت خود، سعودی‌های مجهز به تسلیحات آمریکایی و انگلیسی را عاجز کرده‌است. از همین‌رو و در راستای مقابله با انصارالله، سعودی‌ها بر شدت حملات خود علیه مردم و زیرساخت‌های یمن افزوده اند.

اواخر شهریور ماه 1396 بود که، جهان در بهت تصویر منتشر شده از «بثنیه» دختر بچه ۵ ساله یمنی فرو رفت؛ بنا بر اعلام سازمان عفو بین‌الملل،۱۶ نفر از اعضای خانواده «بثینه» در بمباران وحشیانه سعودی‌های متجاوز با بمب‌های اهدایی آمریکا، جان خود را از دست دادند. این کودک یمنی که به طور معجزه‌آسایی از زیر خروار‌ها خاک و سنگ و آهن نجات پیدا کرده بود، از چند ناحیه در استخوان جمجمه و دیگر نقاط بدنش دچار شکستگی شده و به مغزش نیز ضربه وارد شده بود و این همان خویشتن داری و حمایت از کودکان است که از بیان وقیح و منفور سعودی ها در رسانه های بین المللی منتشر می گردد.

سرانجام پس از بیش از ۳۰ ماه کودک‌کشی و جنایت علیه بشریت، سازمان ملل به خود آمد و ناگزیر نام ائتلاف متجاوز سعودی را به‌دلیل کشتار کودکان یمنی در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان قرار داد. اقدامی که در زمان ریاست بان‌کی‌مون، دلار‌های آل‌سعود مانع از انجام آن شده بود. هرچند این اعلام هم هنوز نتوانسته از حملات مستبدانه سعودی ها به مردم بی دفاع یمن جلوگیری نماید.

همانگونه که در حملات اخیر نیروهای سعودی به الحدیده هم شاهد شکست جانانه سعودیها و هلاکت چندصد نفری آنان بودیم، می دانیم که سعودی‌ها که در جنگ و تجاوز طولانی مدت نظامی قادر به دستیابی به اهداف شوم خود نبوده و نیستند، و در عملیات های ناشیانه و نابجای روانی با وارد کردن اتهامات موهوم، بی اساس و سراسر کذب، ائتلاف شکست خورده خود را در تنگنا‌های بیشتری قرار خواهند داد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.