نماینده مجلس: حیا و عفاف یکی از اضلاع مثلث حفاظتی جامعه است

در همایش عفاف و حجاب مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 21 تير, 1397 - 11:30
همایش عفاف و حجاب با حضور کارشناسان این حوزه و جمعی از کارکنان قوه مقننه در کمیسیون تلفیق برگزار شد.

به گزارش حلقه وصل، همایش عفاف و حجاب روز گذشته( چهارشنبه 20 تیر ماه) با حضور کارشناسان این حوزه و جمعی از کارکنان قوه مقننه در کمیسیون تلفیق برگزار شد.

براساس این گزارش مریم حاجی عبدالباقی با بیان اینکه رعایت حجاب 2 بعد دارد، گفت: پوشش زنان را می‌توان به نوشیدن شراب و مسکرات تشبیه کرد که 2 بعد دارد؛ یکی بعد فردی و دیگری اجتماعی.

این استاد دانشگاه ادامه داد: بعد اجتماعی نوشیدن شراب باعث ایجاد مشکلاتی مانند تصادف، زد و خورد، به خطر افتادن سلامت جامعه و... می‌شود و بعد فردی نیز در ارتباط با خانواده، خدا و... اثرگذار است.

وی با بیان اینکه پوشش منحصر به خود فرد نیست و بر دیگران نیز اثرگذار است، خاطرنشان کرد: اگرچه تمام افراد جامعه در معرض تعرض و حمله جنسی قرار دارند اما زنان و کودکان بیشتر در مرکز این آسیب هستند؛ بعد اجتماعی جامعه نیاز به قانونگذاری، اقدامات پلیس و قوه قضاییه در این زمینه دارد و به همین دلیل مرد، زن و کودک باید در یک سپر محافظتی قرار گیرند.

این کارشناس حوزه حجاب و عفاف با اشاره به اضلاع مثلث حفاظتی، تاکید کرد: یکی از اضلاع این سپر حفاظتی حیا و عفاف است که خدواند به تمام انسان‌ها اعطا کرده است؛ البته این ویژگی در طول زندگی به صورت مطلق باقی نمی‌ماند و قابل صدمه است و از آنجایی که زنان آسیب‌پذیرتر هستند، حیا در آنها نیز بیشتر است.

مریم حاجی عبدالباقی اضافه کرد: رأس دوم این مثلث غیرت آحاد جامعه است و در صورتی که فردی مورد تعرض قرار گیرد جامعه از او حمایت می‌کند؛ رأس سوم این سپر حفاظتی نیز پوشش است و این رأس کامل کننده سپر حفاظتی و دفاعی است البته باید به این نکته نیز توجه شود که در جوامع مختلف به این سه رأس به یک میزان اهمیت نمی‌دهند و بسته به نوع اجتماع متفاوت است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.