از راه‌اندازی کمپین گفتمان‌سازی تا اجتماع حافظان حریم خانواده

تشریح برنامه‌های بنیاد عفاف و حجاب خراسان شمالی
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 20 تير, 1397 - 11:30
دبیر بنیاد عفاف و حجاب خراسان شمالی به تشریح برنامه های هفته عفاف و حجاب در بجنورد پرداخت و گفت: راه اندازی کمپین گفتمان سازی فرهنگ عفاف و حجاب و برپایی اجتماع حافظان حریم خانواده از جمله برنامه های این هفته است.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت الاسلام حجت سالاری مکی، دبیر بنیاد عفاف و حجاب خراسان شمالی در نشست خبری با محوریت هفته عفاف و حجاب، گفت: حیا، پشتوانه عفاف و حجاب است که اگر این مهم تقویت شود، بسیاری از معضلات اجتماعی جامعه حل شدنی است.

وی با بیان اینکه حدود یک سال از تشکیل این بنیاد مردم نهاد می گذرد و ما فعالیت های خود را بدون پشتوانه مالی اجرایی می کنیم، افزود: رویکرد فعالیت بنیاد عفاف و حجاب، محتوا محوری و با هم افزایی نهادهای مردمی و دولتی است و امیدواریم بتوانیم بر اساس سیاست ها که همانا توجه و تقویت حیا و غیرت دینی برای تحقق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است، عمل کنیم.

حجت‌الاسلام سالاری مکی، در تشریح برنامه های مناسبتی این هفته، اظهارداشت: همایش بزرگ «حافظان حریم خانواده» یکشنبه بیست و چهارم تیرماه هم‌زمان با ‏سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر در بجنورد برگزار می‌شود.‏

وی همچنین راه‌اندازی کمپین گفتمان سازی حجاب و عفاف در مرکز شهر بجنورد، اجرای مسابقه طراحی عروسک‌های ‏محجّبه، نقاشی حجاب و عفاف، مسابقات کتاب‌خوانی با محوریت کتاب «ترگل» و برپایی کارگاه‌های ‏آموزشی حجاب و عفاف در نهادهای مختلف را برخی از برنامه‌های هفته حجاب و عفاف بیان کرد.

یادآور می شود، بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.