دورانی است که باید ریزش‌ها را کم کرد/ همراهی با مطالبات مردم از بایدهای امروز هیئت است

در اولین روزِ دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 14 تير, 1397 - 09:30
اولین روز از دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی به پایان رسید. در این اجلاس 300 تن از رابطان جامع ایمانی مشعر حضور دارند. در این بخش به گزیده‎ای از صبحت‎های حجت‎السلام پناهیان، حاج عظیم ابراهیم‎پور و سید احمد عبودتیان در دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر پرداختیم.

حلقه‌وصل: اولین روز از دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی به پایان رسید. در این اجلاس 300 تن از رابطان جامع ایمانی مشعر حضور دارند. در این بخش به گزیده‎ای از صبحت‎های حجت‎السلام پناهیان، حاج عظیم ابراهیم‎پور و سید احمد عبودتیان در دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر پرداختیم.

آفتی به‌نام عدم احساس ضرورت زندگی جمعی و جبهه‌ای

حجت‎الاسلام پناهیان در دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر به تشریح «نشانه‎های بلوغ تشکیلاتی و واجبات و محرمات پس از بلوغ» پرداخت. وی گفت: تأکید روایات بر ارتباط و رفاقت دینی، صرفا برای ایجاد رفاقت میان مردم نیست، بلکه دین در ذیل این رفاقت‌ها برای ارتباط و خدمت‌ به یکدیگر برنامه‌هایی ارائه می‌کند. نکته دیگری که در دین مورد تأکید قرار دارد، وسعت دل مؤمن و احساس محبت او نسبت به دیگر مؤمنین است، همچنین علاوه بر این محبت، آدابی برای معاشرت و ارتباط محکم میان مؤمنین در دین مطرح است و از طرف دیگر ارتباط محکم و مستحکم مؤمنان و صبر و استقامت آنها زمینه‌ساز ظهور است. خوشبختانه حرکت و فعالیت‌های شبکه‌ای ملی، ارتباط و هماهنگی بین رابطان جامعه ایمانی نیز در همین مسیر است. امروزه ارتباطات شبکه‌ای نسبت به گذشته بسیار قوی‌تر شده است، به‌طوری که فضای مجازی، فضای حقیقی را اداره می‌کند، فضای مجازی با بنای قدرتی نوبنیان پایه دیگر قدرت‌ها را سست کرده است. طبق آیه 60 سوره انفال قوه با کار تشکیلاتی و گروهی به وجود می‌آید‌ و این کار تشکیلاتی بایستی در فضای حقیقی و مجازی به صورت توأمان انجام و توسط نیروهای انقلابی با قدرت دنبال شود.  ظرفیت بسیار بالای جمعیتی در هیئت‌ها این زمینه را به وجود آورده است که با جمع‌آوری هر نفر تنها هزار تومان، منبع بزرگ اقتصادی برای فعالیت‌های انقلابی و سازنده خود فراهم کرد. اتحاد و انجام فعالیت‌های انقلابی به صورت تشکیلاتی، یقینا موجب پیروزی خواهد شد، اما انجام کار انقلابی و حرکت به صورت فردی و جداگانه موفقیت چندانی به دنبال نخواهد داشت. باید به این نکته هم توجه کنیم که ایجاد اجتماعات مؤمنانه بر پایه همدلی در کشور امری ضروری است و باید توجه داشت که بزرگ‌ترین آسیب امروز جامعه، عدم احساس ضرورت زندگی جمعی بر پایه ایمان است.

الان دورانی است که باید ریزش‌ها را کم کرد

حاج عظیم ابراهیم‎پور، در اولین روز دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر به «تحلیل وضعیت منطقه و فتنه‎های آینده» پرداخت. او ضمن تشریح مفصل وضعیت امروز منطقه و جایگاه ایران در این بین گفت: یک‎سال‎ونیم پر التهابی را پیش روی خواهیم داشت. لذا الان دوره‎ای است که باید ریزش‎ها را کم کرد و شما به عنوان خادمان هیئت‎ها باید هرچه بچه‎حزب‌اللهی است زیر علم انقلاب جمع کنید. ما برای عبور از این وضعیت باید بین مردم برویم و باید بدانیم که تربیت و کادرسازی باید در بین مردمی باید که طعم فقر را چشیده باشد.

باید با مطالبات مردم همراهی کرد

طبق سین دومین اجلاس ملی جامعه ایمانی مشعر موضوع سخنرانی سید احمد عبودتیان «آینده از آن بچه ‌حزب‎اللهی‌هاست» بود. عبودتیان سخنان خود را با جمله از رهبر معظم انقلاب شروع کرد و گفت: آقا بعد از شنیدن گزارش کار آقای رحیم آبفروش فرموده بودند؛ بالاخره جمعی پیدا شدند که بدانند جمهوری اسلامی ایران چیست و ظرفیت آن کدام است. وی در ادامه در مورد مصادیق به فعلیت رساندن ظرفیت‎ها توسط رابطان جامعه ایمانی مشعر گفت: شما این ظرفیت را در زلزله کرمانشان و سایر اتفاقات امروز نشان دادید و با عملتان نشان دادید که ظرفیت‎ها را به خوبی فهمدید و درک درستی از نیازها دارید و زودتر از هر نهادی عمل می‎کنید. عبودتیان در ادامه به «راهبرد فشار جامع آمریکا» اشاره و در تشریح آن گفت‌: آن‌ها از سه طریق در حال فشار آوردن هستند؛ 1. فشارهای اقتصادی از طریق تحریم، 2. فشارهای تبلیغی و روانی از طریق رسانه‎ها و 3. فشارهای عملی. وی در ادامه مجدد به سخنان آقا برگشت و گفت: آقا در مورد هیئت می‎گویند که در هیئت‎های ما جوانان مومن و پرانگیزه و اهل اقدام تربیت می‎شوند. هیئت ظرفیت زیادی در راه مقابله با دشمنان دارد و باید سه تا کار را در این زمینه انجام داد؛ اول اینکه باید خود بچه حزب‌اللهی‌ها امیدوار باشند. دوم، واقعیت‎های جنگ را برای مردم تحلیل کنند و سوم، برای افزایش تاثیرگذاری خود حتما باید با مطالبات مردم همراهی کرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.