شرکت بیش از 3000 جوان فعال و نخبه مساجد هرمزگان در طرح «سفیران ولایت»

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خبرداد:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 3 تير, 1397 - 08:45
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان هرمزگان از شرکت بیش از 3000 نفر از جوانان فعال و نخبه مساجد هرمزگان در طرح «سفیران ولایت» خبر داد و گفت: سفیران ولایت با اجرای همایش های و دوره های آموزشی و برنامه های معنوی در تربیت نیروهای مسجدی مؤثر واقع شده است.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن فروزان نژاد در نشست بررسی نحوه همکاری ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در رابطه با برگزاری هرچه بهتر اردوی فرهنگی، آموزشی و زیارتی «سفیران ولایت 7»، ضمن تجلیل از برنامه ریزی های موفق پیرامون این اردو، اظهار کرد: سفیران ولایت با اجرای همایش های و دوره های آموزشی و برنامه های معنوی در تربیت نیروهای مسجدی موثر واقع شده است.

وی با اشاره به مشارکت سال های قبل ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در برگزاری اردوی «سفیران ولایت»، ابراز امیدواری کرد که امسال نیز در اجرای برنامه های متنوع و اثربخش این برنامه فاخر فرهنگی مشارکت جدی داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین فروزان نژاد به میزبانی هرمزگان از اجلاس سراسری نماز در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: پیش از برگزاری این اجلاس، همایش نماز و فضای مجازی ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با حضور مسئولان استانی و کشوری و 450 جوان نخبه مسجدی در قالب اردوی سفیران ولایت در شهر مقدس قم برگزار شد.

وی از ترویج معارف مهدوی به عنوان یکی از سرفصل های مهم اردوی «سفیران ولایت» نام برد و سفیران ولایت، را تنها اردوی منسجم، گسترده، مستمر و آموزش محور استان هرمزگان و حتی کشور برشمرد و بر حمایت دستگاه های مختلف از این برند فرهنگی تاکید کرد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، بهره گیری از فضای معنوی مسجد مقدس جمکران را یکی دیگر از امتیازات اردوی «سفیران ولایت» دانست و خاطرنشان کرد: با احتساب 450 نفری که مرداد ماه سال جاری به این اردو اعزام خواهند شد، بیش از 3000 نفر از جوانان فعال و نخبه مساجد هرمزگان در این حرکت فرهنگی شرکت کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) به دنبال جلب مشارکت های بین بخشی و واگذاری فعالیت های مرتبط با حوزه نماز و مهدویت به تشکل های مردم نهاد به ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد است، تصریح کرد: این دو مجموعه نیاز فراوان به برقراری ارتباط صمیمی، موثر و همه جانبه با کانون های مساجد دارند.

فروزان نژاد بر پیگیری ویژه امر اقامه نماز و ترویج فرهنگ مهدویت در کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و با اشاره به فعالیت بیش از 1000 کانون در سطح استان هرمزگان، گفت: کانون ها با تشکیل هیات اندیشه ورز و برنامه ریزی صحیح و اصولی، پیگیر حضور برخی از جوانان که کمتر در مساجد شرکت می کنند، باشند.

وی افزود: کانون فرهنگی هنری باید با بهره گیری از تجربه پیشکسوتان و ایده های خلاق و نو نسل جوان، بر کیفیت و غنای نماز جماعت و برنامه های فرهنگی مسجد بیفزایند.

یادآور می شود، اردوی «سفیران ولایت» مشتمل بر همایش ها، کارگاه های آموزشی، دیدار با مراجع و علما، زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران یکی از برنامه های جنبی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) است که هر ساله (از سال 89) در سالروز شهادت امام چهارم، در 25 محرم از سوی دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری هرمزگان، ستاد عالی کانون های مساجد کشور و سایر نهادهای فرهنگی و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار می‌ شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.