مرور اتفاقات منجر به واقعه هفتم تیر 1360 و انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در برنامه «تاریخ شفاهی ایران»

از شبکه مستند ببینید:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 2 تير, 1397 - 15:00
«تاریخ شفاهی ایران» از دوم تیر تا هفتم تیر با موضوع واقعه هفتم تیر 1360 و انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی که به شهادت 75 نفر از اعضای این حزب منجر شد و سوء قصد نافرجام به جان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به روی آنتن می‌رود.

به گزارش حلقه وصل، «مهدی مؤیدی»  تهیه‌کننده برنامه «تاریخ شفاهی ایران» گفت: دستهای نفاق، برآمده از کفر در سال‌های دهه 60، دهه‌ای که از سوی رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به‌عنوان دهه مظلوم نامیده شد هزینه‌ها و ضربه‌های سنگینی را بر پیکره انقلاب اسلامی ایران فرود آورد، ضربه‌هایی که هر یک به‌تنهایی می‌توانست موجودیت یک حکومت را به فروپاشی سوق دهد اما اراده خداوند با زعامت هوشمندانه امام خمینی (ره) و مجاهدت‌های همه ملت ایران سبب شد تا این انقلاب پابرجا باقی بماند و آن ضربه‌ها که به شهادت بسیاری از بزرگان انقلاب انجامید خود باعث قوام و دمیدن روحی تازه در کالبد انقلاب شود.

وی افزود: «برنامه تاریخ شفاهی ایران» به مناسبت نزدیک شدن به ایام سالگرد شهدای فاجعه هفتم تیر 1360 و شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب و اعضای حزب جمهوری اسلامی و همچنین سالگرد سو قصد نافرجام به جان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در مسجد ابوذر تهران توسط منافقین کوردل برنامه‌های ویژه‌ای را در هفته جاری یعنی از دوم تیر تا هفتم تیر تدارک دیده است.

این تهیه‌کننده افزود: این برنامه در روزهای شنبه و یکشنبه 2 و 3 تیرماه، سخنرانی حضرت آیت‌الله امامی کاشانی در مدرسه عالی شهید مطهری در تیرماه سال 1360 به مناسبت هفتمین شب شهادت شهدای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی را روی آنتن خواهد برد.

وی ادامه داد:  در روز دوشنبه 4 تیر نیز سخنرانی حضرت آیت‌الله جوادی آملی در بزرگداشت شهیدان انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در تیرماه 1360 نیز در برنامه تاریخ شفاهی پخش خواهد شد،در ادامه، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 5 و 6 تیرماه خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در روز 5 تیرماه 1360 یعنی درست یک روز پیش از سو قصد نافرجام به جان ایشان توسط منافقین به روی آنتن خواهد رفت.

 مؤیدی تصریح کرد: در این خطبه‌های باشکوه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن نصیحت سران گروه‌های به‌اصطلاح مجاهدین که با شعارهای عوام فریبانه سعی در انحراف فکری جوانان در آن روزها را داشته‌اند به آن‌ها هشدار می‌دهد که با اجازه ملت در مقابل چه چیزی می‌خواهید بایستید؟ در مقابل خواسته ملت؟ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه می‌افزایند مگر این مجلس از دل همین مردم بیرون نیامده است؟ و مواضع قاطعانه و روشنگرانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تمام میز خطابه‌ها و به‌ویژه به‌عنوان امام‌جمعه تهران ،در جایگاه عبادی سیاسی نماز جمعه به‌شدت عرصه را برای گروهک تروریستی به‌اصطلاح مجاهدین خلق به تنگ نموده است و ازاین‌رو درست یک روز بعد از خطبه‌های مقتدرانه و روشنگرانه، روز 6 تیر 1360 در اقدامی سخیف و ناجوانمردانه زمانی که ایشان در مسجد ابوذر تهران مشغول ایراد بیانات خود بودند توسط یک بمب کار گذاشته‌شده در دستگاه ضبط‌صوت مورد سو قصد قرار گرفتند اما ازآنجاکه اراده الهی بر این بود که ایشان ذخیره هدایت برای روزهای سخت حیات حکومت جمهوری باشند، پس از مدتی بستری شدن در بیمارستان باز به آغوش ملت بازگشتند.

این تهیه‌کننده گفت: در روز 5 شنبه نیز مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی 7 تیر در دانشگاه تهران در تاریخ 11 تیر 1360 که با مداحی حاج صادق آهنگران در روزهای جوانی و سخنرانی مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی در حضور شهید رجایی  همراه است،  پخش خواهد شد.

مؤیدی افزود: در این تصاویر اوج شور و احساسات مردم و غم و سوگ آنان در از دست دادن بهترین و دلاورترین یاران امام خمینی (ره) به‌ویژه شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی به طرز شگفت‌انگیزی به چشم می‌خورد و شهید محمدعلی رجایی، شخصی که خود درزمانی کمتر از دو ماه بعد از این مراسم، به دست همین منافقین سفاک به شهادت می‌رسد نیز در این مراسم در رثای شهدای هفتم تیر می‌گرید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.