کمپین حجاب به مناسبت سالگرد شهدای مسجد گوهرشاد راه اندازی می شود+پوستر

به همت موسسه «خیبر» و با عنوان «بی‌تفاوت نباشیم»؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 2 تير, 1397 - 15:00
موسسه خیبر به مناسبت سالروز حادثه تلخ مسجد گوهرشاد در نظر دارد کمپینی با موضوع حجاب راه‌اندازی کند.

به گزارش حلقه وصل، مؤسسه خیبر در نظر دارد برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای حادثه گوهرشاد مصادف با روز عفاف و حجاب،  کمپینی با عنوان «بی‌تفاوت نباشیم» راه‌اندازی کند. 

بر پایه این گزارش تیرماه سال 1314 مردم مشهد در اعتراض به سیاست‌های تغییر لباس و کشف حجاب رضاخانی و در پی محاصره منزل آیت‌الله قمی و سخنرانی‌های آتشین شیخ محمدتقی بهلول به آستان مقدس امام رئوف پناه بردند و در مسجد گوهرشاد متحصن شدند و اعلام کردند تا مسئله‌ی کشف حجاب رفع نشود از آنجا خارج نمی‌شوند. اما شهربانی به دستور رضا خان، اطراف حرم و مسجد را محاصره و شروع به تیراندازی کردند و در نتیجه بیش از 2 هزار نفر از مردم غیرتمند ایران به جرم دفاع از حجاب، به خاک و خون کشیده شدند و عُمال رژیم پهلوی، پیکر مطهر این شهدا و زخمی‌هایی که هنوز نفس در سینه داشتند، در گورهای دسته جمعی ریخته و مدفون ساخت.

این حادثه تلخ با اینکه ابعاد وسیعی داشت، اما ابعاد مختلف آن سالها پنهان ماند و هیچ گونه بازتاب خبری نداشت و این سانسور خبری باعث شد تا این بخش از جنایات پهلوی اول دیده نشود؛ جنایتی که در پاسخ به حق قانونی و شرعی مردم مسلمان ایران صورت گرفت که مسأله حجاب بود. 

اینک بعد از 83 سال و در آستانه سالگرد شهدای حادثه گوهرشاد که به حق، روز عفاف و حجاب نام گرفته است، مؤسسه خیبر در نظر دارد برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدای مسجد گوهرشاد کمپینی با عنوان «بی‌تفاوت نباشیم» راه‌اندازی کند تا یادمان نرود هزاران شهید در 83 سال پیش نسبت به رواج بی‌حجابی و فراموش شدن ارزش حجاب بی‌تفاوت نبودند و ما نیز بی تفاوت نخواهیم بود.

از همه ی دغدغه مندان این حوزه اعم از شاعر، نویسنده،گرافیست، عکاس ، فعالان حوزه رسانه ها، فعالان فضای مجازی و... دعوت می کنیم تا همه با عضویت در این کمپین ادای دینی کنیم به روح بلند شهدای گوهرشاد و هر کدام سهمی هرچند کوچک اما مؤثر در ترویج حجاب، این میراث ارزشمند و گرانبها ایفا کنیم تا ان‌شاءالله این همراهی برکتی نورانی همراه بیاورد و نتیجه‌اش برداشتن قدمی در مسیر تحقق جامعه آرمانی اسلام باشد. 

برای عضویت در کمپین و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن ۰۲۶۳۲۷۷۷۰۶۶ تماس گرفته یا به نشانی http://instagram.com/javaherane یا www.reihane.ir مراجعه نمایید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.