عروسک‌های خود را باحجاب به جشنواره «عروسک قشنگ من» ارسال کنید

ویژه کودکان ۶ تا ۱۲ سال همدانی؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 2 تير, 1397 - 13:15
مدیر کانون فرهنگی تربیتی شهید دستغیب همدان از آغاز به کار چهارمین دوره جشنواره «عروسک زیبای من» خبر داد و گفت: در این طرح کودکان علاقمند در رده سنی ۶ تا ۱۲ سال عروسک خود را با حجاب می‌کنند و آن را با پوشش اسلامی به این مرکز ارائه می‌دهند.

زهرا بهرامیان مدیر کانون فرهنگی تربیتی شهید دستغیب همدان به حلقه وصل گفت: چهارمین جشنواره «عروسک زیبای من» از امروز دوم تیر ماه کار خود را آغاز نموده است.

وی بیان داشت: در این طرح کودکان علاقمند در رده سنی ۶ تا ۱۲ سال عروسک خود را با حجاب می‌کنند و آن را با پوشش اسلامی به این مرکز ارائه می‌دهند البته امسال شرکت کنندگان با ارائه ی هر نوع کار هنری و محصولی در حوزه حجاب می توانند امتیاز بیش تری کسب کنند.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند عروسک‌ باحجاب خود را نهایتا تا ۱۷ تیرماه به مراکز جمع آوری در سطح شهر، در محل های کانون شهید دستغیب به آدرس‌ میدان استقلال مسجد قمر بنی هاشم(ع)، کانون اسلامی خواهران به آدرس خیابان مهدیه روبروی کوچه موسوی بانک قوامین و مرکز فرهنگی شهیدان جاویدالاثر واقع در میدان امام خمینی(ره) مابین خیابان تختی و شهدا تحویل دهند.

بهرامیان با اشاره به اینکه در تاریخ ۲۱ تیرماه اختتامیه ای در مرکز فرهنگی شهید آوینی برگزار می‌شود عنوان کرد: در این اختتامیه عکس‌هایی از شرکت کنندگان به همراه عروسک‌های محجبه خود در معرض نمایش گذاشته می‌شود قابل ذکر است که به تمام شرکت کنندگان در این جشنواره هدایایی نیز اهدا می‌شود.

بهرامیان اضافه کرد: این طرح فرهنگی با هدف مقابله با عروسک‌هایی که در بازار عرضه می‌شوند و سنخیتی با فرهنگ ایرانی اسلامی ندارند برپا شده است به عبارتی ترویج حجب و حیای اسلامی در میان کودکان و نوجوانان مهمترین هدف برگزاری این جشنواره است.

وی اظهار کرد: با توجه به نقش تاثیر گذاری عروسک‌ بر روان کودکان، این شیوه می‌تواند به صورت غیر مستقیم کودکان را با مفهوم حجاب آشنا کند.

مدیر کانون فرهنگی تربیتی شهید دستغیب با اشاره به استقبال مناسبی که در سال گذشته انجام شد عنوان کرد: در نمایشگاه سال گذشته از شهرهای خارج استان نیز عروسک هایی ارسال شد هم چنین ۲۰۰ عروسک با پوشش اسلامی مورد بازدید عموم قرار گرفت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.