خاطرات سردار سلیمانی از اواخر دوران دفاع مقدس در سه جلد منتشر می شود

میرزایی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 29 خرداد, 1397 - 10:00
نویسنده کتاب خاطرات سردار سلیمانی از آماده‌سازی سه جلد دیگر از این مجموعه 16 جلدی شامل خاطرات او از عملیات‌های والفجر 8، کربلای 5 و پایان جنگ خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، عباس میرزایی، نویسنده کتاب خاطرات سردار قاسم سلیمانی از آماده‌سازی سه عنوان جدید از این مجموعه خبر داد و گفت: تاکنون هفت جلد از مجموعه 16 جلدی خاطرات سردار سلیمانی منتشر و توزیع شده و قرار است در آینده نزدیک سه جلد دیگر از این مجموعه نیز منتشر شود.

وی با بیان اینکه مراحل تحقیق و نگارش این سه عنوان به اتمام رسیده است، ادامه داد: «جنگ تمام عیار» عنوان یکی از این مجموعه‌هاست که به عملیات والفجر 8 می‌پردازد. خاطرات این اثر بازه زمانی خرداد 64 تا اردیبهشت 65 یعنی تا پایان عملیات والفجر و عملکرد لشکر ثارالله(ع) در این عملیات را روایت می‌کند. بخشی از کتاب نیز بع مراحل آماده‌سازی این لشکر پیش از عملیات می‌پردازد.

به گفته میرزایی؛ «بصره در تیررس» عنوان کتاب دیگری است که به خاطرات کربلای 5 از تاریخ 65/10/5 تا فروردین 66 می‌پردازد. همچنین «ملاقات با سنگرنشینان آن سوی خط» عنوان سومین کتابی است که آماده شده و خاطرات فروردین 67 تا پایان جنگ تحمیلی را روایت می‌کند. این اثر، آخرین جلد از مجموعه 16 جلدی خاطرات سردار سلیمانی است.

این نویسنده ضمن انتقاد از نحوه توزیع آثار از سوی نشر گرا گفت: توزیع مناسب کتاب خیلی مهم است اما متاسفانه برخی از علاقه‌مندان حتی از انتشار این آثار نیز مطلع نیستند. اگر سردار سلیمانی موافقت کند، امکان دارد که ناشر این آثار تغییر کند.

خاطرات سردار قاسم سلیمانی قرار است در نهایت در 16 جلد به چاپ برسد. در توضیح و معرفی این آثار آمده است: این مجموعه بزرگ در طراحی نهایی 16 عنوان کتاب را دربرگرفت که هر یک فرماندهی سلیمانی را در دوره خاص از دفاع مقدس روایت می‌کند. مجموعه کتاب‌ها چنان طراحی شده‌اند که هر کتاب به صورت مستقل قابل استفاده باشد و در مجموع نیز پیوند منظمی را بین دوره‌های مختلف ترسیم کند

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.