اهمیت مسجد در کلام پیامبر(ص)

مهم‎ترین پایگاه‎های فرهنگی و مذهبی مسلمانان؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 28 خرداد, 1397 - 21:00
پیامبر گرامی اسلام(ص) در یک روایت روایتی در اهمیت مسجد بیان فرمودند.

به گزارش حلقه وصل، مسجد از مهم‎ترین پایگاه‎های فرهنگی و مذهبی مسلمانان است و در قرآن و عترت آثار و برکات فراوانی را برای آن بر شمرده‌‏اند. این مکان مقدس که از دوران صدر اسلام همواره مورد توجه پیامبر(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) بوده، نقش به سزایی را در رشد و ارتقای فردی و اجتماعی و نیز  پیروزی‌های ملت مسلمانان در ادوار مختلف تاریخ اسلام ایفا کرده است. 

همچنین نقش‌آفرینی مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی و نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس اهمیت این مکان را برای مسلمانان عصر حاضر ملموس‌تر می‌کند. بنابراین مساجد هم دارای کاکردهای فردی و هم دارای کارکردهای اجتماعی است. متأسفانه در این سالیان اخیر به دلیل‌ برخی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی این اماکن مقدس از رونق کافی و شایسته برخوردار نیستند. با توجه به این موضوع بازخوانی فضایل، برکات، دستاوردها و آداب مسجد بر اساس روایات پیامبر(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در زمان فعلی اهمیت خاصی می‌یابد. 

به عنوان نمونه پیامبر گرامی اسلام(ص) در یک روایت در اهمیت مسجد فرمودند: «المَساجِد سوقٌ مِن أسواقُ الآخِرة؛ قِراهَا المَغفرة و تُحفَتُها الجَنةُ؛ مساجد بازاری از بازارهای آخرتند؛ پذیرایی آن مغفرت و تحفه‌اش بهشت است»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.