مهد قرآن «حیات» با رویکرد تقویت بنیان خانواده و مسجدمحوری آغاز به کار کرد

ثبت نام تا 5 تیرماه ادامه می یابد؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 28 خرداد, 1397 - 09:45
نخستین طرح تابستانه مهدقرآن «حیات» ویژه کودکان ۴ تا ۶ سال از سوی بنیاد معارف اسلامی حیات در بابل برگزار و 5 تیرماه آخرین مهلت ثبت نام اعلام شده است.

محمدحسین صفری مدیرعامل بنیاد معارف اسلامی حیات در بابل به حلقه وصل گفت: بنیاد عملی فرهنگی حیات که سال هاست در حوزه طلاب و دانشجویان فعالیت می کند تصمیم دارد فضای تربیتی را برای نونهالان و نوجوانان نیز باز کند.

وی بیان داشت: در واقع پایه های تربیتی را از سنین پایین تر آغاز کند و به همین منظور بنیاد معارف اسلامی حیات راه انداز شد تا در حوزه کودکان وارد عمل شود.

صفری تصریح کرد: این بنیاد هم ثبت نام نخستین دوره تابستانه ی خود را با عنوان مهدقرآن حیات ویژه کودکان ۴ تا ۶ سال آغاز کرده که تا 5  تیرماه نیز ادامه می یابد.

مدیرعامل بنیاد معارف اسلامی حیات بابل ادامه داد: این دوره ها با برنامه ریزی آموزشی تربیتی ویژه کودکان و خانواده ها با رویکرد مسجدمحوری و تقویت بنیان خانواده برگزار و نکته حائز اهمیت نیز حضور الزامی والدین در جلسات هفتگی است که برای آن ها برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: طی مطالعاتی که صورت گرفت و جلساتی که با اساتید بنیاد حیات داشته ایم برنامه ریزی دوره ها و محتوای مورد نیاز جلسات و مهد قرآن انجام گرفته است البته مطالعه ی مدل ها و الگوهای تربیتی موفق در شهرها و استان های دیگر همچنان صورت می گیرد و تلاش خواهیم کرد که مثمرثمر واقع شویم.

صفری اضافه کرد: چند محور در برنامه ریزی های ما مورد توجه بوده اول بررسی مدل های تربیتی در قرآن، سیره اهل بیت و احادیث،  دوم مدل های موفقی که به آن اشاره کردم و نکته دیگر مسجدمحوری ست که کلاس ها و بستر بازی ها در مسجد تدارک دیده شده.

این فعال فرهنگی تربیتی خاطر نشان کرد: تقویت خلاقیت کودکان، اردوهای تفریحی منظم و مستمر، کلاس های مجزا برای دختران و پسران، مشاوره خانواده، مشاوره پزشکی، کلاس ها مهارت های زندگی ویژه والدین و ... از جمله برنامه های دوره تابستانه این مهدقرآن خواهد بود.

وی ادامه داد: علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند با شماره 09119391091 تماس حاصل نمایند. لازم به ذکر است که جلسات از نیمه تیرماه آغاز و تا نیمه ی شهریورماه ادامه می یابد. البته فعالیت مهد کودک حیات در طول سال با رویکرد قرآنی انجام می گیرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.