هرچه تقصیر کرده باشیم، در این روز مبارک از او عیدی می‌خواهیم+فیلم

امام خمینی(ره):
ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 25 خرداد, 1397 - 12:00
امام خمینی(ره) در یک روز عید فطر فرمود: ما متکی هستیم به لطف او و ما متکی هستیم به عنایت او و ما در ماه رمضان هرچه قصور کرده باشیم، تقصیر کرده باشیم، در این روز مبارک از او عیدی می‌خواهیم، او به فضل خودش با ما رفتار کند، نه به عدلش.

به گزارش حلقه وصل، امام خمینی(ره) به مناسبت روز عید سعید فطر سال 63 بیانات قابل توجهی را ایراد فرمودند که در ادامه می‌بینید. 

«امیدوارم خدای تبارک و تعالی این عید سعید را به همه مسلمین و به کشور ما و ملت ما مبارک کند و امیدوارم که با عنایت خودش با ما رفتار کند. ما مهمان‌های خوبی نبودیم برای خدای تبارک و تعالی. ما را دعوت کرد به ضیافت، او میزبان بزرگ و ما میهمانان هیچ. چه بگوییم در مقابل این نعمت بزرگ الهی که ملتها را دعوت کرده است به ضیافت اللّه، ضیافت اللّه با همه اسماء. و ما چگونه شکر این نعمت را بجا بیاوریم، ما که خودمان را می‌شناسیم که هیچ نیستیم و هرچه هست، اوست، لکن او عنایات خاصه خودش را مبذول می‌کند و ما را میهمان و خودش را میزبان ما قرار می دهد. یا ما را بالا برده است تا آن حدی که این لیاقت را داشته باشیم با عنایت او، یا عنایت خودش را متنزّل کرده همان طوری که قرآن را متنزّل کرده است در ماه رمضان.

قرآن نازله‌ای است که پس از عبور از حجابهای نور، وارد شده است در ماه مبارک رمضان، آن هم بر قلب مبارک رسول خدا و از آن جا باز متنزّل شده است تا رسیده است به آن جایی که با زبان گفته می شود، حالا کیفیت نزول قرآن خود یک بحث مهم است و کیفیت گرفتن قرآن از وحی الهی و از ملکی که مأمور این کار است، آن هم یک بحث مهم است که ما دستمان از آن کوتاه است. لکن آنی که ما از خودمان اطلاع داریم، ما مهمانهای خوبی نیستیم برای خدا. اگر میهمانهای خدا از قبیل رسول خدا و ائمه هدی هستند، ما چه بگوییم. و آن میزبانی‌ای که از آنها میکند، دست ما از آن کوتاه است. لکن ما متکی هستیم به لطف او و ما متکی هستیم به عنایت او و ما در ماه رمضان هرچه قصور کرده باشیم، تقصیر کرده باشیم، در این روز مبارک از او عیدی می خواهیم، او به فضل خودش با ما رفتار کند، نه به عدلش.(10/4/63)

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.