غیرت ملی یک تولیدکننده کفش در پاسخ به تحریم NIKE / حاضر بودم خانه‌ام را بفروشم!

کالای ایرانی۲/ گفتگوی حلقه وصل با ملک زاده مدیر شرکت کفش جام برتر؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 23 خرداد, 1397 - 13:15
خیلی خیلی شرمنده شدم که تیم ملی ما برای کفش هم تحریم می‌شود. چه بر سر ما آمد که تولیدی نایک تیم ملی ما را تحریم می‌کند و می‌گوید شما نمی‌توانید کفش نایک بپوشید؟!؟ اگر یک ماه زودتر می‌دانستم، با هزینه خودم، اصلا خانه‌ام را می‌فروختم، مواداولیه را می‌آوردم و کفش را تولید و رایگان تقدیم تیم ملی می‌کردم.

سرویس پرونده: اگر می‌دانستم خانه‌ام را می‌فروختم و کفش را تولید و رایگان تقدیم تیم ملی فوتبال می‌کردم، اگر مواد اولیه مرغوب را تولید یا وارد کنیم نایک و آدیداس دیگر عددی نیستند و می توانیم بهتر از آن را تولید کنیم.

کریم ملک زاده مدیر شرکت تولیدی کفش جام برتر تبریز است. او در گفت و گو با «حلقه وصل» درباره تحریم تیم ملی در استفاده از کفش نایک گفت: بنده تولیدکننده هستم، خیلی خیلی شرمنده شدم که تیم ملی ما برای کفش هم تحریم می‌شود. چه بر سر ما آمد که تولیدی نایک تیم ملی ما را تحریم می‌کند و می‌گوید شما نمی‌توانید کفش نایک بپوشید؟!؟ اگر یک ماه زودتر می‌دانستم، با هزینه خودم، اصلا خانه‌ام را می‌فروختم، مواداولیه را می‌آوردم و کفش را تولید و رایگان تقدیم تیم ملی می‌کردم. اگر مواد اولیه مرغوب را تولید یا وارد کنیم نایک و آدیداس دیگر عددی نیستند.

ملک زاده گفت: ما به کشورهای ترکیه، روسیه، آذربایجان، عراق و دیگر کشورها، کفش‌های‌مان را با برند جام برتر ارسال می‌کنیم. برای تیم ملی کبدی یک نوع کفش خودمان طراحی کردیم که هم تیم ملی بانوان و هم تیم ملی مردان آن را پوشیدند و الحمدلله خیلی راضی بودند، عکس‌هایشان موجود است. برای تیم ملی کشتی، در المپیک 2004 کفشی را طراحی و حتی نام هر کشتی‌گیر را روی آن درج کردیم.

مدیر شرکت جام برتر افزود: مشکل ما در نبود مواد اولیه با کیفیت بالاست، به نمایشگاه‌ها که می‌روم، دلم خون می‌شود، آرزوی‌مان این است که ای کاش مواداولیه مرغوب در ایران بود. این هم به تحریم‌ها مربوط نیست. به سیاست‌های داخلی‌مان برمی‌گردد. تولیدکننده از نظر نقدینگی مشکل دارد و هیچ گونه حمایتی نمی‌شود. اگر حمایت باشد و مواد اولیه در ایران تولید و یا به ایران بیاید، باور کنید، نایک و آدیداس دیگر عددی نیستند. ما می‌توانیم بهتر از آنها را تولید کنیم.

وی گفت: من به کارخانه ماراتن ترکیه رفتم، هزار نفر کارگر داشتند؛ با دستگاه‌‌های به روز آلمانی، از آنها پرسیدم که شما به عنوان تولید کننده دستگاه‌ها را چطوری تهیه کردید؟ گفتند دولت ترکیه آمد شرایط ما را دید و سپس وام‌های بدون سود، با بازپرداخت بعد از پنج سال داد و گفت کارخانه را راه‌اندازی و دستگاه‌ها را تهیه کنید و اشتغال‌زایی کنید، بعد از پنج سال که قدرت پیدا کردید، اقساط را پرداخت کنید. این طوری حمایت می‌کنند. الان ماراتن برای تیم ملی عربستان، قطر وترکیه لباس تولید می‌کند و یک شرکت با برند قدرتمند شده است.

ملک زاده تشریح کرد: من تولیدکننده هستم خیلی خیلی شرمنده شدم که دیگر تیم ملی ما برای کفش هم تحریم می‌شود. من خودم به عنوان مدیریت یک مجموعه، خجالت کشیدم که چه بر سر ما آمد که تولیدی نایک تیم ملی ما را تحریم می‌کند، بچه‌های ما را تحریم می‌کند که شما نمی‌توانید کفش نایک را بپوشید، اگر یک ماه زودتر می‌دانستم، با هزینه خودم، اصلا خانه‌ام را می‌فروختم مواداولیه را می‌آوردم و کفش را تولید و رایگان تقدیم تیم ملی می‌کردم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.