«عاشقستان» حضرت امام رضا(ع) در تابستان روی صحنه می رود

برجی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 22 خرداد, 1397 - 15:15
کارگردان تئاتر از آغاز تمرینات گروه نمایشی «عاشقستان» برای اجرای نمایشی درباره امام رضا(ع) خبر داد و گفت: این نمایش تابستان به صحنه خواهد رفت.

به گزارش حلقه وصل، علی برجی کارگردان و بازیگر تئاتر که به تازگی اجرای نمایش «6410» درباره شهید حسین لشکری را در تماشاخانه سرو به پایان رسانده است گفت: به جرأت می‌توانم بگویم که نمونه این کار قبلا وجود نداشته است.

وی در ادامه افزود: شهید حسین لشکری به «سید الاسراء» معروف است، اولین اسیری است که به اسارت در می‌آید و آخرین اسیری که آزاد می‌شود. او هجده سال در اسارت بود و تا به حال درباره‌اش کار تئاتر نداشتیم از این بابت کار بکر و تازه‌ای در عرصه دفاع مقدس بود و حمایت‌های انجمن تئاتر دفاع مقدس را هم داشت اما در یک شرایط خاصی با تغییر مدیریت انجمن  و کوتاه بودن زمان اجرای نمایش در 15 شب خیلی خوب این کار دیده نشد.

برجی با اشاره به اینکه برای اجرا در جشنواره تئاتر مقاومت در خواست داده‌اند، گفت: نامه‌نگاری‌هایی هم برای اینکه حدود یک هفته تا 10 شب اجرا در مرداد ماه به مناسبت ایام آزادسازی اسرا داشته باشیم، نیز انجام دادیم.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر شرایط فراهم شود علاقه مند به اجرای مجدد این کار هستند، گفت: بله این نمایش نسبت به سایر کارهای من مظلوم باقی ماند، همانطور که شهید لشکری هم مظلوم بود اما متأسفانه با همه ارگان‌هایی که نامه‌نگاری داشتیم اتفاق خاصی در زمینه حمایت از این کار ارزشی برایمان رخ نداد.

برجی همچنین افزود: این روزها مشغول بازی در نمایش «بازار هیزم فروشان» به نویسندگی علیرضا حنیفی و کارگردانی شایان طهماسبی در تالار وحدت هستم. من در این نمایش در نقش ابن ملجم بازی می‌کنم این نقش منفی است اما سعی کردیم نگاه متفاوتی بدان داشته باشیم، کلا دراین کار قدری از فضای کلیشه فاصله گرفته و به لحاظ طراحی صحنه و بازی‌ها متفاوت بودیم. این کار تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

این کارگردان و بازیگر اظهار داشت: صحبت‌هایی با حوزه هنری برای اجرای یک نمایش درباره امام حسین(ع) انجام دادیم طرح‌مان را هم به نویسندگی نگین صادق پور ارائه دادیم و منتظر هستیم تا هفته آینده تکلیف مشخص شود تا در ایام محرم و صفر به اجرا برسیم. عنوان کار مشخص است اما فعلا اعلام نمی‌کنم بازیگران هم هنوز مشخص نشده‌اند.

وی درباره نمایش دیگری که در دست تمرین دارند با عنوان «عاشقستان» گفت: مدتی است در فضای آموزشی و کارگاهی مؤسسه هلیا فیلم که کارگاه تولید داریم در حال تمرین نمایش عاشقستان درباره امام رضا(ع) هستیم، این کار نوشته کیوان صباغ از نویسندگان مشهدی است.

برجی با بیان اینکه کارگردان این کار است، اظهار داشت: این کار با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره دیده مؤسسه هلیا فیلم اجرا می‌شود، احتمال دارد کار در همین سالن هلیا فیلم که چهل تا پنجاه نفر ظرفیت دارد اجرا بشود و یا اینکه در سالن دیگری کار را به اجرا ببریم این کار تا یک ماه و نیم دیگر تمرین دارد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.