بعد از 40 سال به کجا رسیده‌ایم؟!

وصیت‌نامه امام(ره)، سند اثبات پیشرفت‌های نظام
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 12 خرداد, 1397 - 19:15
بسیاری از چهره‌های سیاسی و فرهنگی جهان، به مرور نام و اثر خود را در تاریخ از دست می‌دهند، با این حال عشق جوانان و مردم کشورهای اسلامی به امام هر روز زنده‌تر می‌شود و معتقدان به آرمان‌های انقلاب اسلامی، توجه بیشتری به رویکردها و راهبردهای ایشان پیدا می‌کنند.

بسیاری از چهره‌های سیاسی و فرهنگی جهان، به مرور نام و اثر خود را در تاریخ از دست می‌دهند، با این حال عشق جوانان و مردم کشورهای اسلامی به امام هر روز زنده‌تر می‌شود و معتقدان به آرمان‌های انقلاب اسلامی، توجه بیشتری به رویکردها و راهبردهای ایشان پیدا می‌کنند.

این رویداد حاصل عظمت شخصیت امام و انقلابی بود که با اخلاص و رهبری ایشان آفریده شد. انقلاب اسلامی بیش از 100 سال تلاش مداوم رژیم دست‌نشانده استکبار علیه اسلام را از بین برد و نظامی با شعارها و گرایش‌های اسلامی بر سر کار آورد.

شعارهای تغییرناپذیر

امروز استحاله نظام اسلامی و تحریف آرمان‌های امام، اصلی‌ترین راهبرد دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است. در چند سال اخیر دستگاه تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمن با قدرت و قوت تمام در پی زدودن محتوای انقلاب و جا انداختن مسیرهای غلط است، در حالی که امام راحل معیارهای حرکت خود را تبیین کرده و در وصیت‌نامه‌ای که از خود بر جای گذارده معیارها و اصول انقلاب اسلامی در آن بیان شده است.

امام(ره) در وصیت‌نامه خود، انقلاب را پدیده‌ای الهی می‌دانند و آن را از آنِ مردم معرفی می‌کنند، از این رو وظیفه حفظ و حراست از شعارها و جهت‌گیری‌های آن، بر عهده تمام مردم است. از آنجا که هر پویش و حرکت اجتماعی با شعارهای خود زنده است، باید برای حراست از انقلاب اسلامی، شعارهای آن را شناخت و برای تحقق آن کوشید.

امام راحل(ره) در وصیت‌نامه خود اصلی‌ترین شعار انقلاب را «اسلامی بودن»، «مبارزه با سلطه»، «حمایت از مظلوم» و «تعلق انقلاب به مردم» می‌دانند. حمایت از ملت‌های مظلوم، نه تنها عمل به بنیان‌های اعتقادی و راهبردی نظام اسلامی است، بلکه راهی برای گسترش دایره نفوذ معنوی آن نیز محسوب می‌شود. اگر ایران اسلامی در سال‌های اخیر از ملت‌های مظلوم عراق، سوریه، یمن و فلسطین دفاع نمی‌کرد، بدون شک نفوذ منطقه‌ای امروز آن رویایی بیش نبود.

به خاطر انقلاب پیشرفت کردیم

امام خمینی(ره) با حرکت انقلابی خود به پیشرفت ایران کمک کرد. بر خلاف آنچه دشمن در مورد تضاد و ناسازگاری دین و پیشرفت تبلیغ می‌کرد، انقلاب اسلامی توانست علاوه بر پیشرفت‌های مادی، نفوذ سیاسی ایران را نیز گسترش دهد، به طرح‌ریزی الگوی حکومتی و اجتماعی جدیدی کمک کند و تاسیس تمدن اسلامی را دوباره در ذهن اندیشمندان به واقعیتی دست‌یافتنی بدل سازد.

نگاهی به سرنوشت انقلاب‌های جهان در 300 سال گذشته نشان می‌دهد تمام این انقلاب‌ها پس از مدتی کوتاه، از درون فروپاشیده و استحاله شده‌اند. در حالی که انقلاب اسلامی با وجود تمام دشمنی‌ها و توطئه‌ها هنوز زنده مانده و آرمان‌های خود را حفظ کرده است. شتاب علمی و پیاده شدن الگوی موفق مردم‌سالاری دینی، نشانه‌ای از انگیزه‌های انقلابی مردم و پویایی و حرکت رو به جلو مردم است.

امروز دشمن به خاطر ضعف خود، از رویارویی مستقیم دست کشیده است. دشمن به بهانه‌هایی نظیر تولید سلاح هسته‌ای و حقوق بشر، به ایران اسلامی فشار وارد می‌آورد و با تمام ابزارهای خود به جنگ روانی دست می‌زند تا مردم را از آینده مایوس کند. اکنون که ما نیمی از راه تاسیس تمدن اسلامی را پیموده‌ایم، مبارزه با سلطه‌گر و مقاومت در برابر زورگویی‌ها، تنها راه پیش‌رو برای پیمودن باقیمانده مسیر است. آینده روشنی پیش‌روی ایران اسلامی قرار دارد، تنها باید صبر داشت و با اخلاص و ایمان برای تحقق آرمان‌ها تلاش کرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

دیدگاه کاربران

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.