جوامع مسلمان باید طرح‌هایی ضد لابی صهیونیستی داشته باشند/سکوت مذاهب و برخی سران کشورها در قبال مسئله فلسطین

در نشست «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» در هرمزگان مطرح شد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 26 ارديبهشت, 1397 - 15:30
در آستانه «روز نکبت»؛ هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین و تشکیل رژیم جعلی اسرائیل، نشستی با موضوع قدس از برنامه‌های جنبی ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» با عنوان «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» با حضور 2 تن از فعالان ضد صهیونیست خارجی در هرمزگان برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، در آستانه «روز نکبت»، هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین و تشکیل رژیم جعلی اسرائیل،  شب گذشته 25 اردیبهشت ماه نشستی با موضوع قدس از برنامه‌های جنبی ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو با عنوان «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» با حضور 2 تن از فعالان ضد صهیونیست خارجی در بندرلنگه برگزار شد.

«جیم دبلیو» روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل سیاسی از کشور آمریکا در این برنامه، اظهار کرد: یاد گرفتیم در تمام سال‌هایی که زندگی کردیم باید در برابر جنگ‌های ساختگی مقابله کنیم و فقط برای تجارت است و برخی برای پول درآوردن مزدوری می‌کنند، جنگ راه انداخته‌اند و باید در مقابل این جنگ‌ها ایستاد.

وی افزود: اتحادی بین نتانیاهو و ترامپ به وجود آمد که یکی از اولین ترکش‌های اتحاد این بود که ما دچار یک مشکل در مسئله و قرارداد اتمی بین کشور ایران و جهان شدیم.

این روزنامه‌نگار آمریکایی تصریح کرد: دیدیم که ترامپ با لابی یهودی‌ها و گانگسترها به ریاست جمهوری رسید و این مسلمان‌ها هستند که امروز تاوان می‌دهند و هر روز با مسئله اورشلیم درگیر هستند و احساسات‌شان جریحه‌دار می‌شود.

جیم دبلیو یادآور شد: چیزی که باید به آن بپردازیم این است که هنوز اعتراض‌های آن‌چنانی در دنیا به وجود نیامده است و نباید انتظار داشته باشیم که جنایتکاران و گانگسترها اعتراض کنند چرا که آن‌ها به دنبال منافع خود هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی آمریکا مطرح کرد: جوامع مسلمان الان باید طرح‌های ضد طرح‌های این لابی داشته باشند الان هیچ حرکت و اعتراض برنامه‌ریزی شده‌ای در مورد اورشلیم نمی‌بینیم که این یک اشتباه بزرگ است.

وی گفت: کاری که امروز باید انجام شود بروید با مذاهب دیگر صحبت کنید باید سراغ پاپ بروید و از او بخواهید چرا یک گروه اقلیت یهودی بتوانند به لابی چنین قدرتمندی دست پیدا کنند که دلیل عمده‌اش نیز پول است.

فعال ضد جنگ جهانی اذعان داشت: نباید بگذاریم آن‌ها سیاستمدارهای دنیا را بخرند آیا این حق مسلمان‌ها نیست در مقابل این لابی قدرتمند بایستادند و اگر کاری نکنیم صهیونیست‌ها اماکن مقدس مسلمانان را به صلیب می‌کشند، همه مذاهب باید به یکدیگر احترام بگذارند و اگر به آن‌ها هشدار ندهیم اوضاع بدتر خواهد شد .

همچنین دیوید لاولی واکلین مستندساز انگلیسی در این برنامه، اظهار کرد: اورشلیم همیشه برای من یک شهر مقدس بوده که به هیچ مذهب خاصی تعلق نداشته بلکه به همه مذاهب تعلق داشته است.

وی افزود: یکی دیواری در اونجا هست که مسیحی‌ها اعتقاد دارند که عیسی مسیح در آن‌جا به صلیب کشیده شده است و آنجا عبادت می‌کنند و چیزی که ترامپ می‌گوید که اورشلیم بعنوان پایتخت اسرائیل است نا مفهوم ونامشخص است و در هیچ جای تاریخ چنین چیزی نیامده است.

این مستندساز انگلیسی یادآور شد: ترامپ به دلیل اینکه توانست میلیون‌ها دلار از لابی صهیونیستی بگیرد و به دارایی خودش بیافزاید امروز می‌آید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام می‌کند.

لاولی واکلین تصریح کرد: امروز زیر بیت‌المقدس تونل‌ها و دالان‌هایی را اسرائیلی‌ها ایجاد کردند که کنیسه‌ای را بسازند که اگر جلوی این‌ها را نگیریم و اجاره دهیم که صهیونیست‌ها این کار را انجام دهند شاید در نسل ما این اتفاق نیفتد ولی در نسل آینده این مکان تبدیل  به مکان مقدسی برای یهودی‌ها می‌شود.

وی گفت: باید با این وضعیت چکار کنیم؟ من در تعجبم چرا مذاهب و برخی سران کشورهای دیگر سکوت کردند؟ چرا محمود عباس نیز سکوت کرده؟ چرا پاپ در روم سکوت کرده و چیزی نمی‌گوید؟ صهیونیست‌ یک بحث  ساختگی است و قدمت چندانی ندارد و ما چرا در قبال این جنایات سکوت کردیم.

این مستندساز انگلیسی خاطرنشان کرد: چرا رئیس جمهور روحانی صحبتی در این خصوص نمی‌کند و موضع‌گیری نمی‌کند و من یک پیشنهاد برای مردم این شهر دارم که هر جمعه بعد از نمازجمعه پرچم فلسطین را بگیرید وبه دفتر نماینده مجلس بروید و بخواهید که پیام شما را به دکتر روحانی برساند که سکوت را بشکند و با صدای بلندتری صحبت کنند و اجازه ندهد اورشلیم پایتخت اسرائیل شود.

لاولی واکلین در پایان بیان داشت: اگر قرار بر این باشد که هیچکس حرفی نزند این اتفاق خواهد افتاد و هر کس بنا به دلایل خودش موضع‌گیری نکند  تا دوسال آینده مسجدی به نام بیت‌المقدس دیگر وجود نخواهد داشت و همه باید اعتراض کنیم و بپرسید چرا پاپ رهبر مذهبی من هم سکوت کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.