تقدیر و اهدا تندیس به شرکت کنندگان ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» در مشهد+تصاویر

در آیین اختتامیه؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 25 ارديبهشت, 1397 - 11:15
همزمان با سالروز تأسیس رژیم منحوس صهیونیستی(روز نکبت) اختتامیه ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» با حضور ۶۰ شخصیت ضد صهیونیستی از ۲۲ کشور جهان شامگاه گذشته 24 اردیبهشت ماه در مشهد برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، همزمان با سالروز تأسیس رژیم منحوس صهیونیستی(روز نکبت) اختتامیه ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» با حضور ۶۰ شخصیت ضد صهیونیستی از ۲۲ کشور جهان شامگاه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در تالار صبای مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در این اختتامیه با بیان اینکه توجه به قدس شریف و فلسطین محور همایش افق نو بوده است، بیان کرد: در واقع این نشست با حضور حق خواهان و عدالت خواهان از کشورهای مختلف جهان، با نگاه به آینده روشن و افقی نو و با موضوعی به عنوان مهمترین دغدغه مسلمانان، آزادیخواهان و حق خواهان در عالم تشکیل شد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تفاوت این دوره از اجلاسیه با پنج دوره گذشته در این است که این نشست در شهر مقدس مشهد و با عنایت امام رضا(ع) برگزار شد لذا قبل از ورود به بحث باید به شخصیت تمدن ساز حضرت رضا(ع) اشاره کنم، تمدنی که به نام ایشان در این منطقه رقم خورد، تمدن رضوی با ابعاد مختلفی بوده و هست.

امام رضا(ع)، بنیانگذار گفتمان ادیانی

رئیسی افزود: جریان حق خواهی و عدالت خواهی، جریان توجه به توحید و یکتاپرستی، امری بود که بنیانگذار آن، موسس دین، نبی مکرم اسلام و جانشینان ایشان هستند که تاکید بر یکتاپرستی داشتند، اما وجود مقدس حضرت رضا(ع) با سخن گفتن با همه صاحبان علم و اندیشه و صاحبان مکاتب و به ویژه مکاتب توحیدی، ائتلافی را شکل دادند که می توان گفت ایشان بنیانگذار گفتمان میان ادیان بودند.

حجت الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، با تأکید بر موضوع فلسطین و آزادی قدس شریف بیان کرد: جریان سرمایه داری به دنبال از بین بردن، کشورگشایی، اشغال و ضایع کردن حقوق تمام ملت ها است.

وی پیشنهاد ترامپ مبنی بر انتقال سفارت به بیت المقدس را توطئه ای بزرگ خواند که به دنبال عادی سازی روابط بین کشورهای غربی، فلسطین اشغالی و اسرائیلی هاست و تابعیت دادن به فلسطینی های ساکن در کشورهای دیگر نتیجه آن خواهد بود.

در ادامه دکتر کوین برت، استاد سابق مطالعات اسلامی و عربی دانشگاه ویسکانسین آمریکا بیان کرد: از برگزارکنندگان این نشست که بستری برای متفکران جهان و شخصیت‌های مختلف در راستای مسئله فلسطین تدارک دیدند، تشکر می کنم.

خوش‌خدمتی آمریکا به صهیونیست‌ها

وی افزود: در شرایط بحرانی هستیم که آمریکا تحرکاتی در قدس انجام داده و این نهایت خوش خدمتی دولتمردان آمریکایی به صهیونیست ها است.

استاد سابق مطالعات اسلامی و عربی دانشگاه ویسکانسین آمریکا ابراز کرد: امروز مسیحیان زیاد و از ملیت‌های مختلف در دنیا هستند که با مردم از ادیان دیگر یک اتفاق نظر دارند و آن این است که باید به سمت چند قطبی کردن دنیا حرکت کنیم و دومین اتفاق نظر این است که فلسطین باید آزاد شود.

برت ادامه داد: این غیر قابل درک است که قدسی که متعلق به چهار میلیارد انسان پیرو دین ابراهیمی است تحت نسل کشی و اشغال یک گروه قرار گیرد که حدود ۲۰ میلیون نفر را مورد آزار قرار داده‌اند، لذا آزادی قدس، حاکم شدن صلح بر تمام جهان است.

استاد سابق مطالعات اسلامی و عربی دانشگاه ویسکانسین آمریکا اضافه کرد: تسلط امروز اسرائیل بر قدس یک ظلم فاحش است و ظلم ناپایدار و نابود شدنی است.

گفتنی است، تقدیر و اهدای تندیس به تمامی شرکت کنندگان، برنامه ی پایانی ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» بود که با موضوع «قدس، پایتخت همیشگی فلسطین» از ۲۲ اردیبهشت‌ماه به میزبانی مشهد برگزار شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.