«مهدویت انقلابی» و معرفی طرح «آیات رویش» در تازه‌ترین شماره حلقه وصل

بررسی جایگاه مردم در توسعه مهدویت‎باوری و آموزه‎های قرآنی‎ در شماره 58 حلقه‎وصل
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 25 ارديبهشت, 1397 - 09:30
ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل در شماره 58 خود الزامات امروز مهدویت‎باوری را مورد واکاوی قرار داده است و به صورت تفصیلی طرح «آیات رویش»ِ بنیاد خیرین انصارالقرآن را معرفی کرده است. علاوه بر این در این شماره حلقه‎وصل می‎توانید گزارشی را از چرایی برگزاری آیین «شب وصل» و دوره‎های برگزار شده آن مطالعه کنید.

سرویس معرفی: ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل در شماره 58 خود الزامات امروز مهدویت‎باوری را مورد واکاوی قرار داده است و به صورت تفصیلی طرح «آیات رویش»ِ بنیاد خیرین انصارالقرآن را معرفی کرده است. علاوه بر این در این شماره حلقه‎وصل می‎توانید گزارشی را از چرایی برگزاری آیین «شب وصل» و دوره‎های برگزار شده آن مطالعه کنید.

نهضت وقف فرهنگی را کلید بزنیم

«صحبت با واقفان به جای التماس به مدیران» عنوان یادداشت صادق یزدانی در شماره 58 ماهنامه حلقه‎وصل است. صادق یزدانی در یادداشت خود پیشنهاد می‌دهد و تاکید هم دارد که حتما باید در ماه رمضان امسال «نهضت وقف فرهنگی را کلید بزنیم». او در این یادداشت می‎نویسد: «چگونه است که یک فعال فرهنگی حاضر است بارها نامه بنویسد و خود را پشت در اتاق مدیران و مسئولان دولتی و شبه‎دولتی معطل و گردن مبارکش را برای این مدیران کج کند... اما حاضر نیست همین مقدار زمان و وقت را برای راضی کردن یک خیر محترم و متواضع که حاضر شده اموالش را برای رضای خدا هبه کند، صرف نماید؟!» او در ادامه با بیان اینکه برکت و ارزش پول مردمی قابل مقایسه با پول دستگاه‎های مختلف دولتی نیست، می‌‏نویسد: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای آغاز یک نهضت است، نهضتی که در آن فعالان فرهنگی سراغ هیچ دستگاه و نهاد دولتی نروند و با خیران و واقفان شهر و محله خود ارتباط برقرار کنند و از این طریق یک منبعی پایدار و پر خیر و برکت برای فعالیت‎هایشان دست و پا کنند.

مهدویت و خطر نفوذ سکولاریسم

پرونده ویژه مهدویتِ ماهنامه حلقه‎وصل با یادداشت محمدعلی کریمی شروع شده است. کریمی در یادداشت خود درنگی داشته بر مولفه‎های «مهدویتِ انقلابی» و خطر نفوذ سکولاریسم در حوزه مهدویت را گوشزد کرده است. محسن حمیدبیگی در این پرونده از نیاز امام زمان(عج) به جشن نوشته است و این سوال را مطرح کرده است که نیمه شعبان جشنی برای شادی است یا گناه؟! «خداوند ماه رمضان را مهدوی خواسته است» عنوان یادداشت حسین عسگری است. عسگری در این یادداشت رابطه انتظار با ماه رمضان را مورد واکاوی قرار داده است. گفت‌وگو با علیرضا رضازاده، مدیر عامل مجمع مردمی «عهد همدلی» از دیگر بخش‎های این پرونده است. رضازاده در این گفت‌وگو ضمن تشریح فعالیت‌های مردمی این مجمع، میزان شناخت و آگاهی مردم از امام زمانشان را مورد تحلیل قرار داده است. اقتضائات امروز مهدویت‌باوری موضوع گفت‎وگوی حلقه‎وصل با حسن اشرف، رئیس هیئت امنای مهدیه سرخه است. اشرف در این گفت‎وگو به تشریح مهم‎ترین پیام اعتقاد و باور به ظهور منجی برای زندگی امروز ما پرداخته است.

توسعه فرهنگی قرآنی به دست مردم

معرفی «بنیاد خیرین انصارالقرآن» و طرح «آیات رویش» این تشکل فرهنگی دومین پرونده ماهنامه حلقه‎وصل است. حلقه‎وصل در این پرونده علاوه بر معرفی بنیاد خیرین انصارالقرآن در قالب گزارش در گفت‌وگو با علیرضا چگینی، یکی از اعضای اصلی این بنیاد به صورت کامل طرح آیات رویش را معرفی کرده است. در این پرونده دو تن از مربیان آموزشی طرح آیات رویش نیز نقاط قوت و ضعف این طرح را بررسی کردند و همچنین جهانگیر ابراهیمی، از چرایی هزینه پول خود در راه توسعه قرآن سخن گفته است.

«شب وصل» حلقه‎ای برای وصل میان نسل‎ها

معرفی آیین «شب وصل» از دیگر بخش‎های شماره 58 ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل است. این برنامه هر ماه از یکی از چهره‎های ارزشمند و قله‎های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در موضوعات مختلف تقدیر می‎کند. در شب وصل تا کنون از حمید حسام، رضا برجی و قادر طهماسبی، متخلص به فرید تقدیر کرده است.

راه‌های برون‌رفت از ناهنجارهای انقلاب

قسمت چهاردهم پرداختن به «ریشه‌های قرآنی نهضت امام خمینی(ره)» به قلم مرحوم حجتالاسلام مسعود صدوق بخش پایانی پنجاه‌وهشتمین شماره ماهنامه حلقه‌وصل است. مرحوم صدوق در این یادداشت به راه‌های برون‌رفت از ناهنجارهای انقلاب اسلامی ایران پرداخته و عنوان کرده است که برای رهایی از این ناهنجاری‌ها باید اقتصاد مقاومتی را بر اساس فرهنگ دفاع مقدس سامان دهیم.

نشریه حلقه‌وصل به مدیرمسئولی و سردبیری صادق یزدانی منتشر می‌شود. برای دریافت این نشریه می‌توانید با شماره تلفن 5-02177655134 تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از آخرین خبرها و گزارش‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، می‌توانید از سایت Hvasl.ir استفاده کنید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.