شبکه نفوذ و تحریم داخلی مهم ترین موانع اقتصاد مقاومتی/تحریم داخلی 4 برابر تحریم خارجی قدرت دارد

دکتر عبدالملکی در همایش «اصحاب حق» قزوین:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 9 ارديبهشت, 1397 - 10:30
دکتر عبدالملکی استاد دانشگاه و نظریه پرداز حوزه اقتصاد با بیان اینکه تحریم داخلی چهار برابر تحریم خارجی قدرت دارد، گفت: برندگرایی، غفلت و تبلیغات باعث بیکار شدن یک و نیم میلیون نفر در داخل و ضرر ۱۰۰ هزار میلیاردی در کشور شده است.

سرویس دریچه:  دکتر حجت‌الله عبدالملکی از دانشمندان حوزه اقتصاد در همایش «اصحاب حق» قزوین گفت: اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی بر سه محور رفاه عمومی، استقلال اقتصادی یعنی تعامل با جهان از موضع قدرت و پیشرفت اقتصادی که نماد بیرونی آن است، استوار است.

وی افزود: امروز مفهوم اقتصاد مقاومتی در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در کشور ما برای عملیاتی کردن آن با مشکلات و موانعی روبرو هستیم.

عبدالملکی با اشاره به اینکه باید مسئولان خود در استفاده از کالای ایرانی پیش قدم شوند، گفت: مسئولان با استفاده از کالای بیگانه و ارجح قرار دادن آن در مقابل کالای ایرانی در حقیقت زمینه تحریم داخلی را ایجاد می‌کنند.

وی عنوان کرد: تحریم‌های اقتصادی در ایران باعث می‌شود تا بنیان‌های اقتصادی کشور رشد کند به شرط آنکه به‌درستی با آن به مقابله پرداخت.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند با تحریم به مقابله با قدرت اقتصادی انقلاب اسلامی بروند، گفت: اعتقاد کارشناسان غربی بر این است که اقتصاد ایران به واسطه ظرفیتی که دارد اقتصاد قدرتمندی است که نمی‌توان با تحریم آن‌را فلج کرد.

این کارشناس اقتصادی افزود: در حال حاضر این اقتصاد دچار بیماری و ویروس شده است و دشمنان می‌خواهند با از بین رفتن اقتصاد داخل ایران زمینه نابودی انقلاب اسلامی را ایجاد کنند.

عبدالملکی ادامه داد: در حال حاضر انقلاب اسلامی با هیچ تحریم و تهدید اقتصادی نابود نخواهد شد اما تحریم‌ها باعث اذیت مردم خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما با دو نوع تحریم داخلی و خارجی روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر به تحریم داخل پرداخته نمی‌شود درحالی‌که تحریم داخلی چهار برابر تحریم خارجی قدرت دارد.

این دانشمند حوزه اقتصاد کشور تصریح کرد: تحریمی که در داخل کشور علیه کالای ایرانی وجود دارد موجب کاهش اقبال مردم برای حمایت از کالای داخل و ایرانی می‌شود.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی یعنی برداشتن تحریم‌های داخلی که گاه تحریم تولیدکننده است و گاه تحریم مصرف‌کننده و گاهی هم تحریم دولت و مدیران علیه کالای ایرانی.

عبدالملکی با بیان اینکه برندگرایی یکی از علل اصلی دور شدن از کالای ایرانی است، عنوان کرد: گروه دیگری تحت تأثیر تبلیغات قرار دارند و به واسطه آن کاری می‌کنند که افراد بدون فکر به سمت کالای خارجی بروند.

وی تصریح کرد: گروه دیگری از روی غفلت به سمت کالای خارجی می‌روند و نادانسته از آن استفاده می‌کنند.

برندگرایی، غفلت و تبلیغات باعث بیکار شدن یک و نیم میلیون نفر در کشور

این کارشناس اقتصادی تأکید کرد: باید تمرین کنیم که در هنگام خرید بر ایرانی بودن آن تأکید کنیم تا به مرور در اذهان جامعه موضوع حمایت از کالای ایرانی نهادینه شود.

وی اعلام کرد: برندگرایی، غفلت و تبلیغات باعث بیکار شدن سالانه یک و نیم میلیون نفر در داخل و ضرر ۱۰۰ هزار میلیاردی در کشور شده است.

عبدالملکی با بیان اینکه باید در حد وسع حمایت و خرید از کالای ایرانی را در جامعه گسترش داد، خاطرنشان کرد: امروز برخی با کلیدواژه «نمی‌توانیم» می‌خواهند از رشد اقتصادی کشور جلوگیری کنند.

این دانشمند حوزه اقتصاد کشور در پایان خاطرنشان کرد: باید مراقب موضوع مهم نفوذ در بین تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور باشیم تا از این راه دیوار بتنی در مقابل اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی قرار نگیرد.

یادآور می شود، گردهمایی سالانه فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی استان قزوین با عنوان «اصحاب حق» در سالن اجتماعات دانشگاه تربیت معلم جمعه هفتم اردیبهشت ماه برگزار شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.