علی موذنی رمانی درباره حضرت زینب(س) نوشت

پس از دو سال و نیم تحقیق و پژوهش؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 ارديبهشت, 1397 - 10:15
علی موذنی از نگارش رمانی معاصر با موضوع زندگی حضرت زینب(س) خبر داد و گفت: کار در مرحله بازبینی است.

به گزارش حلقه وصل، علی موذنی، نویسنده از  تالیف رومان جدید با نگاه به زندگی حضرت زینب(س) خبر داد و گفت:  دو سال و نیم است که بر روی تحقیق و پژوهش و نگارش این رمان متمرکز شده‌ام و اکنون نگارش آن به پایان رسیده است،‌ در نظر دارم بازبینی مجدید انجام دهم تا بعد برای انتشار آن نیز اقدام کنم.

وی در پاسخ به اینکه منابع تاریخی از زندگی حضرت زینب(س) به اندازه کافی دردسترس است یا خیر گفت:‌ درباره شخصیت‌های دینی و مذبی ما موانع و کمبودهای تاریخی بسیاری وجود دارد،  البته درباره حضرت زینب(س) چند نکته وجود دارد و آن خطبه‌های تاریخی،‌ حضور در کربلا و... است، البته از زندگی شخصی این بانوی اسلام اطلاعات زیادی در دسترس نیست. من بر اساس همان اطلاعاتی که وجود دارد، اقدام به پرداخت داستانی کردم.

موذنی تصریح کرد:‌ اینکه در مسائل تاریخی و منابع موجود مشکلات عدیده‌ای وجود دارد تردیدی وجود ندارد.با این وجود ما هنوز به عنوان یک داستان‌نویس به تاریخ خود چه تاریخ دینی و چه تاریخ ملی خود نپرداخته‌ایم. زوایای تاریخی بسیاری همچنان برای مخاطب پنهان مانده است،‌ در صورتیکه وظیفه جامعه پژوهشگران و نویسندگان این است که نسبت به تاریخی که در  آن زندگی کرده  است، آگاهی بخش باشد، نور بیاندازد، روشنایی ایجاد کند و زوایای تاریکش را با روشنگری مورد دقت قرار بدهد و این‌ها را برای مخاطب روشن کند.

وی هم‌چنین از انتشار ویراست تازه‌ای از رمان «دوازدهم» خبر داد و گفت: در ویراست جدید برخی از بخش‌ها حذف و بخش‌های دیگری نیز به رمان افزوده شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.