کتاب «آپاراتچی»؛ دربردارنده ی خاطرات جلیل طائفی رونمایی می شود

محصول جدید دفتر مطالعات جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 2 ارديبهشت, 1397 - 13:45
«آپاراتچی»؛ جدیدترین محصول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی دربردارنده‌ی خاطرات شفاهی جلیل طائفی فردا سوم اردیبهشت ماه در تبریز رونمایی می شود.

روح الله رشیدی مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی به حلقه وصل گفت: عصر فردا سوم اردیبهشت ماه جدیدترین محصول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی رونمایی می‌شود.

وی بیان داشت: این کتاب اولین دفتر از مجموعه‌ی «سینمای مردمی انقلاب» و در بر دارنده‌ی خاطرات شفاهی جلیل طائفی است.

رشیدی تصریح کرد: راوی کتاب، سینماگری مردمی است که عاشقانه رنج ساخت فیلم‌ برای انقلابِ مردم را با ابتدایی‌ترین امکانات به جان خریده است و آن را آپارات بر دوش، شهر به شهر و روستا به روستا، نمایش داده است؛ بدون کمترین پشتیبانی رسانه‌ای یا هر امکان دیگر.

این فعال فرهنگی افزود: او قصه‌های انقلاب را به جاهایی برده است که مردم آن مناطق با گذشت چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز در جریان بسیاری از وقایع جامعه‌ی انقلابی‌شان قرار نداشتند و فیلم‌هایش را برای مردمی نشان داده که نه تنها سینما ندیده بودند، حتی داشتن تلویزیون هم برایشان آرزو بود!

وی ادامه داد: «آپاراتچی» کوششی است برای ثبت گوشه‌هایی از تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و معرفی یک هنرمند گمنام مردمی؛ چرا که رکن اصلی تاریخ فرهنگی انقلاب، همان مردمی هستند که بار اصلی انقلاب را به دوش کشیدند و از دلِ طوفان ها عبور دادند. تجربه های گرانسنگ این مردم را باید شنید و ثبت کرد و به آیندگان رساند.

مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: آیین رونمایی از کتاب «آپاراتچی» فردا دوشنبه، سوم اردیبهشت ماه از ساعت 18 تا 20، در مجموعه فرهنگی هنری بهشت واقع در پارک مفاخر تبریز (جنب مسجد طوبی) با حضور ستاد لزیری از پیشگامان هنر انقلاب دبیر جشنواره های تئاتر 17شهریور در دهه شصت و همچنین قربانعلی طاهرفر کارگردان جوان انقلابی، کارگردان فیلم سینمایی ترمینال غرب برگزار خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.