کیفیت مجالس اعیاد شعبانیه بر کمیت آن برتری دارد

مداح اهل بیت(ع) مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 2 ارديبهشت, 1397 - 03:30
یک ذاکر اهل بیت(ع) گفت: در هیأتی که ما در اعیاد شعبانیه شرکت می‌کنیم، بسیار بیشتر از محرم است، باید به بحث غنی بودن برنامه‌ها نگاه شود که کمیت و کیفیت را در نظر بگیریم، کیفیت این مجالس خیلی بالا است.

به گزارش حلقه وصل، احمد نیکبختیان از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) با بیان اینکه طبق فرمایش معمار کبیر انقلاب باید محرم و صفر را زنده نگه داشت، درباره توجه به مجالس مذهبی پیرامون اعیاد شعبانیه گفت: محرم وصفر جزو شعائر است، تنها فقط گریه بر امام حسین(ع) نیست، در واقع بزرگداشت محرم و صفر بزرگداشت اساس اسلام است.

وی افزود: در اینجا نهضت و بزرگی اقدام امام حسین(ع) مطرح است، در هیأتی که ما در اعیاد شعبانیه شرکت می‌کنیم، بسیار بیشتر از محرم است، باید به بحث غنی بودن برنامه‌ها نگاه شود که کمیت و کیفیت را در نظر بگیریم، کیفیت این مجالس خیلی بالا است.

نیکبختیان تصریح کرد: بزرگداشت محرم و صفر تنها مختص به ایران نیست، در کشورهای دیگر هم مراسم‌هایی در این دو ماه برگزار می‌شود، زیرا در محرم و صفر بحث اصل و اساس اسلام مطرح است، البته به نظر بنده تفاوتی میان آن‌ها نیست که بگوییم اعیاد شعبانیه کم‌رنگ‌تر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در حالی که جشن‌های شعبانیه برگزار می‌شود و چون اطلاع‌رسانی نسبت به محرم کم‌تر است، مردم باید دنبال این مجالس باشند، کسی که دغدغه اهل بیت(ع) را داشته باشد،‌ منتظر این نمی‌ماند که هیأتی سر کوچه است یا نه،‌ سر قله قاف هم باشد در آن شرکت می‌کند.

این ذاکر اهل بیت(ع) بیان داشت: در تهران هیئات کوچک در محرم و صفر زیاد است، ولی هیئات بزرگ کم نیستند، اکنون بیش از 25 هیأت بزرگ در تهران فعالیت دارند که در غالب آن‌ها جمعیت چند 10 هزار نفری و حتی هزار نفری شرکت می‌کنند

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.