حضرت عباس (ع)، تالی تلو ائمه است+فیلم

حجت الاسلام فرحزاد:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 1 ارديبهشت, 1397 - 22:15
حجت‌الاسلام فرحزاد حضرت ابالفضل (ع) را تالی تلو ائمه معصومین دانست و وجه شفاعت ایشان را بسیار وسیع توصیف کرد.

به گزارش حلقه وصل، امروز شنبه اول اردیبهشت ماه و چهارم شعبان مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت قمر بنی‌هاشم اباالفضل (ع) است. حجت‌الاسلام فرحزاد سخنران و کارشناس مسائل دینی در بیانی به این مناسبت، حضرت اباالفضل (ع) را قائم مقام و تالی تلو امامان معصوم (ع) دانست و گفت: تعبیری که امام سجاد (ع) درباره عموی خود حضرت عباس (ع) به کار می‌برد، بیانگر مقام والای ایشان است.

وی افزود: امام سجاد(ع) می‌فرماید عمویم عباس آنقدر خوب جانبازی، ایثار و فداکاری کرد که هر دو دستش را در راه خدا هدیه کرد و خدا به جای آن دو دست، به او دو بال عطا کرد تا با آنها همچون جعفر طیّار در بهشت پرواز کند.

حجت‌الاسلام فرحزاد با اشاره به کلامی دیگر از امام سجاد (ع) در مدح حضرت عباس (ع) گفت: «و اِنّ لِعمی العباس مَنزلةً یغبطه علیها جَمیعَ الشُهداء والصدیقین یومَ القیامةِ»، چنین تعبیری برای هیچ کسی از سوی امام معصوم (ع) صادر نشده است.

این کارشناس و سخنران مذهبی با اشاره به وجه باب الحوائجی حضرت اباالفضل (ع) نیز یادآور شد: یکی از بزرگان دین کتاب مفصلی در چندین جلد درباره کرامات و عنایات حضرت عباس (ع) نسبت به مسلمانان و غیر مسلمانان نوشته است که این خود بیانگر شفاعت وسیع ایشان است

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.