اگر هنرمندان ما به سمت تولید آثاری با موضوعات انقلاب بروند با گنجینه ای دراماتیک و عظیم روبه رو می شوند

صانعی مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 29 فروردين, 1397 - 11:15
کارگردان کارگاه 48 گفت: در ابتدای سال با تلویزیون درباره کارگاه 48 به گفت و گو نشستیم و نسبت به این پروژه خوش بین بودند. تهیه کننده این پروژه در مرحله انتخاب است و بنا بر وظیفه و سفارشی که می دهند جلو می رویم.

به گزارش حلقه وصل، رسول صانعی نویسنده و کارگردان "کارگاه 48" گفت: "کارگاه 48" بارها در مرحله پیش تولید قرار گرفته، اما به این دلیل اینکه این اثر یکی از حساس ترین افتخارات تاریخ دفاع مقدس است و به دلیل درگذشت حمید آخوندی در سال گذشته در مقام تهیه کننده برای انتخاب تهیه کننده جدید تصمیم گیری با تامل پیش می رود. 

وی در همین راستا افزود: هواپیمای F14 در حال حاضر نیز جزو اسرار ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران است. 3 سال پیش رئیس جمهور آمریکا به خاطر این که قطعات خاص F14 که خارج از کشور ساخته می شود به دست ایران نرسد؛ از نقاطی که این هواپیما را در اختیار داشتند یعنی رژیم اشغالگر صهیونیستی و کشور ترکیه خواستند هواپیماهایشان را تحویل دهند و به جای آن مدل F22 دریافت کنند تا ایران از چرخه F14 خارج شود.

این کارگردان درباره ناکامی آمریکا در برابر ایران اظهار کرد: با توجه به این که متخصصان ایرانی توانستند قطعات مختلف و مهم F14 را در زمان جنگ به تدبیر شهید عباس بابایی و بسیاری از عزیزان ارتش و سپاه بسازند آمریکا ناکام ماند. با توجه به این که سال 97 سال حمایت از کالای ایرانی است و متخصصان ما کاری کارستان کرده اند که توانسته اند این قطعات را بسازند؛ همان گونه که در ساخت موشک به این موفقیت دست یافته و خودکفا شدند، این اثر می تواند در این سال با نگاه ویژه مسئولان ساخته شود .

صانعی ادامه داد: در حال حاضر منتظر تصمیم مسئولان هستم و بسیار به روند تولید خوش بینم. وقتی متن یک اثر بسیار خوب و درست نوشته شده باشد مسئولان به ساخت آن تمایل دارند. متن "کارگاه 48" را هر شخصی خوانده به وجد آمده و دوست دارد که تولید شود. در ابتدای سال با تلویزیون درباره این پروژه به گفت و گو نشستیم و نسبت به این پروژه خوش بین بودند. تهیه کننده این پروژه در مرحله انتخاب است و بنا بر وظیفه و سفارشی که می دهند جلو می رویم.

وی خاطرنشان کرد: اگر هنرمندان ما به سمت تولید آثاری با موضوعات انقلاب بروند با گنجینه ای دراماتیک و عظیم روبه رو می شوند که تاثیرگذار است.   

گفتنی است، نگارش سریال 26 قسمتی "کارگاه 48" سال 95 به پایان رسید و به دلیل درگذشت تهیه کننده آن حمید آخوندی کار متوقف شد. لوکیشن اصلی این سریال پایگاه هوایی شهر اصفهان و موضوع آن درباره تولید قطعه‌ای مهم از هواپیمای F14  یکی از مهمترین هواپیماهای جنگنده در دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق است. 

 ماجرای "کارگاه 48" به سالهای 60 تا 64 برمی‌گردد، در اصل تولید این قطعه از هواپیمای F14  زیر نظر شهید بابایی صورت می گیرد و سریال با این شهید بزرگوار به پایان می‌رسد. حضور شهاب حسینی در سریال "کارگاه 48" برای نقش شهید عباس بابایی قطعی است اما معلوم نیست با تیم تولید جدید چه اتفاقی بیفتد.

این سریال به تهیه کنندگی حمید آخوندی وارد مرحله پیش تولید نیز شده بود، اما بعد از درگذشت او هنوز تهیه‌کننده‌ای برای "کارگاه 48" انتخاب نشده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.