تربیت بیش از ۲۰ هزار باسواد قرآنی و 3 هزار حافظ/دوره های حفظ کل در ۳۸ شعبه موسسه بیت النور هرمزگان

مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی استان خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 27 فروردين, 1397 - 11:15
مدیر مؤسسه قرآنی بیت النور هرمزگان از برگزاری دوره های آموزش حفظ کل در سه مقطع تحصیلی در ۳۸ شعبه این موسسه خبرداد و گفت: تا کنون این موسسه بیش از ۲۰ هزار نفر باسواد قرآنی و بیش از سه هزار حافظ تربیت کرده است.

به گزارش حلقه وصل، رضا ساعد، مدیر موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان و مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن استان هرمزگان با اشاره به تاسیس موسسه بیت النور در سال 84، خاطرنشان کرد: این موسسه پس از قریب به 13 سال فعالیت، در طرح ریشه کنی بیسوادی قرآن و آموزش روخوانی و روانخوانی بیش از 20 هزار نفر نیرو تربیت کرده است.

 

وی با بیان اینکه در رشته حفظ(حفظ یک جزء تا حفظ کل) نیز بیش از سه هزار نفر در دوره های آموزشی موسسه قرآنی بیت النور شرکت کرده اند، افزود: قریب به یکهزار و 500 نفر نیز در دوره های تربیت مربی و آموزشیاری روخوانی و روانخوانی و حفظ این موسسه شرکت کرده اند.

 

ساعد به تشریح دوره های جدید حفظ کل قرآن در موسسه بیت النور پرداخت و عنوان کرد: در مقطع نخست، دانش آموزان پایه سوم دبستان به شرط گذراندن دوره های روخوانی و روانخوانی می توانند در دوره های حفظ که سه ساله است و تا پایان پایه ششم ادامه خواهد داشت شرکت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه دومین مقطع، ویژه دانش آموزانی است که وارد پایه هفتم می شوند و این دوره تا پایان پایه نهم ادامه دارد، اضافه کرد: سومین مقطع نیز ویژه دانش آموزانی است که موفق به اخذ دیپلم شده و وارد دانشگاه شده اند که همزمان با تحصیلات دانشگاهی به مدت چهار سال موفق به حفظ کل می شوند.

 

مدیر عامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی استان هرمزگان با ذکر این نکته که این دوره های حفظ همراه با آموزش تجوید، صوت و لحن، مفاهیم و ترجمه قرآن است، بیان کرد: پس از سپری شدن دوره، موسسه برای حافظان هر کدام از مقاطع برنامه ویژه ای در دستور کار دارد.

 

ساعد با بیان اینکه حافظین مقطع نخست در بخش ترویجی تبلیغی قرآن شامل محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی و ... فعالیت خواهند داشت، افزود: حافظین دومین مقطع نیز به عنوان استادیار کلاس های قرآنی و پس از گذراندن دوره آموزشی لازم به عنوان استاد حفظ در مجموعه موسسه فعالیت خواهند کرد.

 

وی اضافه کرد: حافظان مقطع سوم نیز بعد از حفظ 10 جزء، در دوره های تربیت مربی حفظ شرکت خواهند کرد و در کلاس های حفظ فعالیت می کنند.

 

مدیر موسسه قرآنی بیت النور با بیان اینکه برای حفاظی که در سنین خردسالی موفق به حفظ قرآن شده اند دوره های ویژه تخصصی آموزش قرائت برگزار می شود، افزود: آموزش مجازی حفظ و دوره های یک ساله شبانه روزی حفظ کل از دیگر برنامه های اینن موسسه است.

 

وی به برنامه های ترویجی تبلیغی موسسه بیت النور نیز اشاره کرد و یادآورشد: برگزاری کرسی های تلاوت در سطح مساجد استان هرمزگان و طرح 30 محفل 30 مسجد در شهرها و روستاهای مختلف از شاخص ترین برنامه هاست.

منبع:شبستان

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.