اختتامیه جشنواره ملی سرود «چله انقلاب» همراه با اجرای زنده «بانگ آزادی» از اشعار زنده یاد حمید سبزواری

در سبزوار برگزار شد؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 26 فروردين, 1397 - 10:15
در آستانه مبعث پیامبر اکرم(ص)، اختتامیه جشنواره ملی سرود «چله انقلاب» با حضور جمعی از شاعران کشوری و پاسداشت و یاد پدر شعر انقلاب استاد حمید سبزواری در زادگاهش برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، اختتامیه جشنواره ملی سرود «چله انقلاب» شامگاه ۲۳ فروردین در جوار مزار حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب در سبزوار با حضور خانواده وی، محمد گلریز از خوانندگان اشعار انقلابی و جمعی از شاعران کشوری برگزار شد.

میثم مرادی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به اینکه حدود ۷۰ اثر از گروه‌های هنری سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ملی سرود «چله انقلاب» ارسال شده است، گفت: گروه‌های سرود استان‌های خراسان رضوی، زنجان، خوزستان، چهار محال و بختیاری و اصفهان به عنوان گروه‌های برگزیده انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جشنواره حفظ هویت ملی و دینی، ترویج فرهنگ و سرودهای انقلاب اسلامی است، افزود: داوری آثار هنرمندان به دو روش عمومی و اجرای گروهی انجام شد.

در این مراسم محمد گلریز، که تاکنون شعرهای زیادی از شاعران انقلابی از جمله حمید سبزواری را اجرا کرده است با ذکر خاطره‌ای از دیدار با امام خمینی(ره) و دعای آن رهبر حکیم و فرزانه برای وی و استاد سبزواری به اجرای زنده شعر«بانگ آزادی» در رابطه با انقلاب اسلامی از اشعار زنده یاد حمید سبزواری پرداخت.

در ادامه این مراسم کلیپ گروه سرود بچه های آسمان از دبستان عشایری شهید عاشقی روستای عادل‌آباد شهرستان خوشاب که یکی از برندگان این جشنواره بود، پخش شد

گفتنی است، پایان بخش این مراسم تجلیل از برگزیدگان و اهدای لوح تقدیر و هدیه سفر زیارتی مشهد مقدس به اعضای گروه سرود بچه های آسمان بود.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.