فراخوان جمع آوری خاطرات آیت الله باریک بین به زودی منتشر می شود

رئیس حوزه هنری قزوین در محفل خاطره گویی آیت الله باریک بین:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 26 فروردين, 1397 - 09:00
همزمان با سالگرد ارتحال آیت الله باریک بین و در هفته هنر انقلاب اسلامی، شب خاطره ای به همین مناسبت در شبستان امیرالمومنین(ع) مسجد النبی(ص) برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، محفل خاطره گویی در نخستین سالگرد ارتحال آیت الله باریک بین در قزوین برگزار شد.

در این مراسم آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان به بیان ویژگی های فردی و اجتماعی آیت الله باریک بین پرداخت و گفت: صداقت، شجاعت و فداکاری از جمله ویژگی های آن عالم ربانی بود. آن مرحوم در پیش از پیروزی انقلاب بعنوان شخصیت اول عرصه مبارزه بود و علی رغم  تبعید در میدان مبارزه ماندند.

وی افزود: احیای حوزه های  علمیه در قزوین را مرهون تلاش های ایشان دانست و بر جمع آوری خاطرات آیت الله باریک بین تاکید کرد.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام والمسلمین محمد باریک بین به ارتباط مستمر ایشان با مردم اشاره کرده گفت:مرحوم باریک بین در طول عمر با برکتش به خوبی از فرصت ها بهره جست و این درس بزرگی برای همه ماست.

وی حضور چشمگیر مردم در مراسم تشییع آن مرحوم را نشان دهنده مردم داری ایشان قلمداد کرد.

در این مراسم علی هوشمند رییس حوزه هنری قزوین نیز حضور آیت الله باریک بین در عرصه های مختلف؛ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، حوزه های علمیه و... را نشان دهنده ابعاد شخصیتی ایشان دانست.

وی اضافه کرد: به همین سبب  در نظر داریم تا خاطرات آیت الله باریک بین را جمع آوری کنیم و برای این مهم در آینده نزدیک فراخوان این برنامه تدوین و ارسال خواهد شد  .

هوشمند در ادامه به تعریف هنر انقلاب پرداخته گفت: هنری متعهد به حقیقت، هنری که مطهر بوده و صدای مظلوم را برساند. 

گفتنی است:در پایان علاوه بر پخش کلیپ زندگی، متن خوشنویسی شده از پیام تسلیت مقام معظم رهبری همچنین تابلوی نقاشی از نماز ایشان بر پیکر فرزند شهیدش، به بیت معزز باریک بین اهدا شد. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.