تشریح برنامه های گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در قزوین

با همکاری حوزه هنری استان؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 22 اسفند, 1396 - 09:45
نشست هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در قزوین با حضور جمعی از مسئولان با همکاری حوزه هنری استان برگزار شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، نشست هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در قزوین برگزار شد.

در این نشست مشخص گردید که برنامه های این هفته از 16فروردین ماه با  غبارروبی مزارشهدا آغاز و  دیدار هنرمندان شاخص با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، افتتاح نمایشگاه تولیدات تجسمی در نگارخانه مهر، رونمایی از مستند بزم رزم و آینده نگاری راهبردی حوزه هنر در تالار حافظ، اختتامیه جشنواره داستان، محفل طنز سنگ پا، شب خاطره و اختتامیه جشن هنر انقلاب و... از جمله برنامه های این هفته خواهد بود.

در ادامه این نشست علی هوشمند رییس حوزه هنری قزوین گفت:چندین سال است که ستاد بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی به ریاست وزارت کشور تشکیل شده تا با اجرای برنامه های مختلف بتوانیم در پاسداشت و یادآوری این هفته که مزین به نام سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی است، دین خود را به شهدا و هنرمندان انقلابی ادا کنیم.

هوشمند با اشاره به برنامه های این هفته از دستگاه های مختلف استان خواست در فضاسازی و اجرای این برنامه ها همکاری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اختتامیه هفته هنر انقلاب نیز در سالن شهید امامی استانداری برگزار خواهد شد. حضور معلمان، مدرسان پرورشی و هنر، ظرفیت موثری هم برای معرفی این هفته به دانش آموزان و هم جلوه بخشیدن بیشتر به هنر انقلاب است.

هوشمند همچنین به منظور جلوگیری از تمرکز برنامه ها، فعالیت کتابخانه ها در سطح شهرهای مختلف استان را فرصت بسیار مهمی دانست که می توانند با برگزاری نشست ها و مسابقات کتابخوانی با موضوع هنر انقلاب، در معرفی این هفته عمل کنند.

رییس حوزه هنری قزوین حمایت مسوولان در تامین بخشی از منابع مالی این ایام برای اجرای هرچه بهتر برنامه ها را ضروری برشمرد.

یادآور می شود، هر ساله 20 فروردین ماه به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نام گذاری شده است و دستگاه های فرهنگی کشور با برگزاری برنامه های هنری و فرهنگی به مدت یک هفته این روز را گرامی می دارند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.