اقتصاد مقاومتی باید سطح رفاه عمومی، استقلال و پیشرفت اقتصادی را تعالی بخشد

عبدالملکی در همدان:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 22 اسفند, 1396 - 09:15
عضو هیئات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در نخستین دوره تربیت مدرس اقتصاد مقاومتی در همدان گفت: اقتصاد مقاومتی باید سطح رفاه عمومی، استقلال اقتصادی و پیشرفت اقتصادی را تعالی بخشد بصورتی که اقتصاد بتواند در شرایط دشواری، تهدید و دشمنی اهداف خود را دنبال کند.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، نخستین دوره ی تربیت مدرس اقتصاد مقاومتی در همدان برگزار شد.

موسسه فرهنگی آموزشی سلمان با همکاری انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور و بسیج دانشگاه صنعتی همدان  همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) دوره تربیت مدرس اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر حجت الله عبدالملکی برگزار کرد.

این دوره یک روزه با هشت ساعت آموزشی برای 80 نفر از داوطلبین تربیت مربی اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

در این جلسه دکتر عبدالملکی با بیان اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی باید سطح رفاه عمومی، استقلال اقتصادی و پیشرفت اقتصادی را تعالی بخشد بصورتی که اقتصاد بتواند در شرایط دشواری، تهدید و دشمنی اهداف خود را دنبال کند.

عبدالملکی با بیان اینکه اقتصاد بدون پشتوانه بر محصولات اولیه مانند نفت استوار است گفت: کشورهای پیشرفته اقتصادی اقتصاد خود را بر تولید محصولات ثانویه استوار کرده اند و انرژی خود را با محصولات گوناگون عرضه می کنند.

عضو هیئات علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت:نظام اقتصادی باید بازتاب پرتوهای مکتب اقتصادی اسلام در آینه زمان و مکان باشد و ما بر این اساس میبایست زیرساخت های اقتصادی را مانند: سازمان ها،قوانین، بانک ها، ساختار بازار، هنجار ها، فرایند، انگیزه ها و فرهنگ اقتصادی اسلامی را پایه ریزی کنیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.