هيئت‌های مذهبی رونق مساجد را در اولويت قرار دهند

آیت‌الله طباطبايی‌نژاد در گردهمايی هیئت‌های مذهبی اصفهان:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 21 اسفند, 1396 - 10:15
امام جمعه اصفهان در جمع هیئات مذهبی استان گفت: چرا نباید به همراه فرزندان خود به مسجد برویم تا فرزندان رفتار و عمل والدين خود را به‌عنوان الگو قرار دهند، پیشنهاد می‌کنم هيئت‌های مذهبی رونق مساجد را در اولويت قرار دهند.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، آیت‌الله سیدیوسف طباطبايی‌نژاد امام جمعه اصفهان در گردهمايی هیئت‌های مذهبی که همزمان با ميلاد حضرت زهرا(س) در قالب سلسله‌نشست‌های «اصفهان فردا» برگزار شد، بیان کرد: يکی از افتخارات هيئت‌های مذهبی در گذشته بلندتر بودن طول پرچم يا علم‌ها بود که اين تفکر عوام‌گونه‌ای است و اکنون بايد از اين مسائل فاصله گرفت و جلسات خود را به روش ساده و حسينی‌وار برگزار کرد.

وی با بيان اينکه برخلاف لذت‌های مادی که زودگذر و لحظه‌ای هستند، لذت و عشق موجود در معنويات ماندگار و هميشگی است، تصريح کرد: اميدوارم جلساتی که دور از فرهنگ ايرانی و اسلامی ما است، هيچ‌گاه برگزار نشود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دعای تحويل سال آن را يکی از زيباترين دعاها خواند و افزود: در بهار، زمين و درخت زنده می‌شود و به طبيعت خود باز می‌گردد، انسان‌ها نيز بايد به طبيعت خود که همان خداشناسی است بازگردند. همچنین در دعای تحويل سال از خداوند بزرگ می‌خواهيم که ما را به طبيعت خود بازگرداند.

وی با بيان اينکه دعای صرف هيچ‌گاه کافی نيست، تأکيد کرد: حضرت علی(ع) می‌فرمايد که کسی که دعا می‌کند اما تصميم به ترک گناه خود ندارد مانند تيراندازی است که تير در تفنگ خود ندارد.

آيت‌الله طباطبايی‌نژاد بیان کرد: طبق روايت يک رکعت نماز در مساجد مانند به جای آوردن ۲۵ رکعت در خانه است با اين وجود چرا نباید به همراه فرزندان خود به مسجد برویم تا فرزندان رفتار و عمل والدين خود را به‌عنوان الگو قرار دهند.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم هيئت‌های مذهبی رونق مساجد را در اولويت قرار دهند و همچنين مبلغی را به‌صورت ماهانه از اعضای خود به‌عنوان حق عضويت و در قالب انفاق دريافت کنند تا به نیازمندان و افراد بی‌بضاعت پرداخت شود.

یادآور می‌شود، در اين جلسه نشان جوان نخبه خادم الحسين(ع) از سوی شهردار و رئيس شورای اسلامي شهر اصفهان به چند جوان نخبه اصفهانی اهدا شد و همچنين شهردار اصفهان و رئيس شورای شهر، کليد خانه هيئت‌های مذهبی را به‌صورت نمادين به نمايندگان هيئت‌ها تحويل دادند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.