آئین رونمایی از مجموعه 12 جلدی گام به گام با امام موسی صدر برگزار شد

با حضور جمعی از اندیشمندان و فرهیختگان کشورهای اسلامی؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 6 اسفند, 1396 - 11:30
مراسم رونمایی از مجموعه 12 جلدی گام به گام با امام موسی صدر در تالار قلم کتابخانه ملی صبح امروز یکشنبه 6 اسفند آغاز شد.

به گزارش حلقه وصل، مراسم رونمایی از مجموعه 12 جلدی گام به گام با امام موسی صدر در تالار قلم کتابخانه ملی صبح امروز یکشنبه 6 اسفند آغاز شد.

مهدی فیروزان، در آغاز این برنامه گفت: این مجموعه ۱۲ جلدی ترجمه‌ای است از یک اثر عربی که ۱۰ سال تدوین و جمع آوری مطالبش زمان برد و ترجمه آن هم در ایران با گروهی چند ده نفره طی ۱۰ سال به سامان رسید.

وی افزود: آثار امام صدر از دو حیث باید جمع آوری می‌شد. نخست اینکه آثار در ایران، کشورهای عربی و کشورهای اروپایی پراکنده بود. نامه‌ها، مصاحبه‌های مطبوعاتی و تلویزیونی و همچنین گفتارها و سخنرانی‌هایی بود که خبر از یک منظومه فکری و مجموعه مدیریتی می‌داد که در کنار هم قرار گرفتن آنها تصویر مبانی اندیشه‌ای اعمال امام صدر را ترسیم می‌کرد.

فیروزان ادامه داد: دومین نکته‌ای که جمع‌آوری آثار امام صدر را ضروری می‌کرد این بود که او فرصت اینکه نظریه پردازی و تئوری پردازی کرده و سپس بر اساس آن نظریه اقداماتی را شکل بدهد، نداشت و همیشه اقدام پیش از نظریه شکل گرفته است. کسی که یک منظومه ذهنی دارد و مجموعه‌ای از طرح‌های اصلاحی در ذهنش است فرصت نوشتن ندارد، اما فرصت عمل کردن دارد و از این رو ضروری است که امروز محققان ما مهندسی معکوس کنند و از عمل به نظریه برسند. از این راه به فتاوایی می‌رسید که جوهره‌اش توجه به انسان است.

در این مراسم چهره‌هایی چون حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، استاد مصطفی ملکیان، صلاح الزواوی، سفیر فلسطین در تهران، آیت‌الله مسعودی خمینی، آیت‌الله احمد مبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری، صلاح فحص، قائم مقام دفتر جنبش امل در تهران، دکتر سیدموسی دیباج، حمید قزوینی، دکتر  علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه، سیدکاظم اکرمی، موسی اسوار، مجید تفرشی و... حضور دارند.

مجموعه گام به گام با امام موسی صدر، گزارشی است از تجربه مدیریتی و رهبری امام موسی صدر در لبنان و مرجع مستندی برای محققان حوزه و دانشگاه است که به روایت تاریخ سیاسی و اجتماعی معاصر لبنان و خاورمیانه و حتی به مبانی گفت و گوی ادیان می پردازد.

مشروح این مراسم متعاقبا اعلام می شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.