«دین درسینمای شرق وغرب» و«تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی در سینما» رونمایی شد+تصاویر

به قلم دکتر محمدحسین فرج نژاد فعال فرهنگی؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 5 اسفند, 1396 - 09:00
کتاب‌های «دین در سینمای شرق و غرب» و «تحلیل نفوذ فرهنگی کابالیستی در سینما» از تألیفات جدید محمدحسین فرج نژاد از پژوهشگران جوان و فعال فرهنگی یزد، با حضور جمعی از مسئولین و فعالان فرهنگی در پاتوق کتاب آسمان یزد رونمایی شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، شامگاه پنج‌شنبه سوم اسفندماه در نشستی که به همت تعدادی از مؤسسات مردمی و انقلابی یزد در محل پاتوق کتاب آسمان یزد برگزار شد، کتاب‌های «دین در سینمای شرق و غرب» و «تحلیل نفوذ فرهنگی کابالیستی در سینما» از تألیفات جدید دکتر محمدحسین فرج نژاد از پژوهشگران جوان یزدی، با حضور مدیرکل صداوسیما یزد، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یزد و جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی استان رونمایی شد.

فرج نژاد در این نشست پیرامون  کتاب «دین در سینمای شرق و غرب» که تألیف آن  حدود هشت سال به طول انجامیده اظهار داشت: این اثر با حمایت اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و همکاری انجمن سواد رسانه مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به سرانجام رسیده و از مهم‌ترین نکات قوت این پژوهش که به‌مثابه دایرة‌المعارفی در موضوع دین و سینما درآمده است، عمق و جامعیت تحلیل‌ها در کنار گسترش عرضی کار و توجه به کشورهای مهم و صاحب سبک در عرصه سینما در جهان است.

این پژوهشگر جوان عرصه هنر و سینما، تصریح کرد: در این اثر 800 صفحه‌ای مؤلفه‌های مکاتب و آئین‌های شبه‌دینی در سینمای آمریکا، اروپا و شرق و جنوب شرق آسیا مورد تحلیل جدی قرارگرفته، تلاش شده تا بازنمایی دین در سینمای غرب و شرق به نحوی به تصویر کشیده شود تا در پروژه‌های بعدی به تصویرسازی دین در سینمای خود برسیم.

کتاب «تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی در سینما» از دیگر اثر فرج نژاد است که با همکاری رفیع الدین اسماعیلی نوشته‌شده و توسط انتشارات دانشگاه جامع امام حسین (علیه‌السلام) روانه بازار نشر شده است.

این اثر 365 صفحه‌ای فرهنگ کابالیستی و میزان و چگونگی نفوذ آن در فرهنگ و هنر غرب را موردبررسی قرار داده است.

لازم به ذکر است در این نشست محمدحسین فرج نژاد که از چهره‌های برجسته و نام‌آشنای فرهنگ و هنر یزد نیز به شمار می‌رود توسط تشکل‌های فرهنگی مردمی موردتقدیر قرار گرفت.

گفتنی است علاقه‌مندان  جهت تهیه این کتاب با تخفیف ویژه می‌توانند به پاتوق کتاب آسمان واقع در چهارراه فاطمیه یزد مراجعه کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.