روایت علی(ع) از لحظاتی که نگاهش به زهرا(س) می‌افتاد

حدیث فاطمیه(س)؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 3 اسفند, 1396 - 03:30
حضرت زهراء (س) در طول 9 سال زندگی با امیر‏المؤمنین (ع) هیچگاه باعث خشم، اندوه و عصبانیت حضرت امیر (ع) نشد.

به گزارش حلقه وصل، خانواده کوچک‌ترین اما مهم‌ترین رکن هر جامعه است و در صورتی که در مسیر صحیح تربیتی حرکت کند، آثار و برکاتش شامل حال همه جامعه می‌شود، این مهم محقق نمی‌شود جز از طریق عمل به رهنمودهای حضرت معصومین(ع). مطالعه تاریخ زندگی حضرت زهراء(س) به عنوان یک انسان کامل و الگوی زن و حتی مردان مسلمان ـ با وجود حیات کوتاهشان ـ درس‌های فراوانی برای خانواده‌ها و به ویژه زنان دارد و جامعه ما همیشه نیاز مُبرمی به شنیدن و یادآوری آنها داشته و دارد.

ایشان در حدیثی در اهمیت برخورد نیکو به همسر می‌فرماید:

«خِيَارُكُمْ أَلْيَنُكُمْ مَنَاكِبَ وَ أَكْرَمُهُمْ‏ لِنِسَائِهِم‏»؛ بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم‌تر و مهربان‌تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با زنانشان مهربان و بخشنده‌اند.

منبع: (دلائل الامامه ص76/ کنزالعمال، ج7، ص225)

این توصیه و سفارش حضرت زهراء(س) در زندگی و محیط خانوادگی ایشان نیز بسیار نمایان بوده است، ایشان در طول 9 سال زندگی با امیر‏المؤمنین (ع)، نه تنها هیچگاه باعث خشم، اندوه و عصبانیت حضرت امیر (ع) نشد، بلکه امام علی(ع) می‌فرماید: «هر وقت زهراء(س) را نگاه می‌کردم، تمام غم‌هایم از بین می‌رفت». چقدر زیبا و بجاست که زنان و مردان ما در دنیای پر مشغله و پر دغدغۀ امروزه نیز با محبت نسبت به یکدیگر غم‌ها و مشکلات را کنار بزنند تا با ابراز محبت و احترام بسیار نسبت به همسر و فرزندان خویش، علاوه بر بهره‌مندی از یک زندگی با آرامش و سرشار از شادی، زمینه را برای جاری شدن رحمت و محبت‌های الهی نیز فراهم کنیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.