اجرای نمایش چند رسانه ای «خاتون آب و آینه» در حسینیه عاشقان ثارالله شیراز

تا 8 اسفندماه ادامه می یابد؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 2 اسفند, 1396 - 09:15
نمایش «خاتون آب و آینه» مرثیه‌ای که در ۱۰ پرده نمایشی به زندگی حضرت زهرا(س) می‌پردازد تا هشتم اسفندماه در حسینیه عاشقان ثارالله شیراز از ساعت 19 به روی صحنه می رود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، سرهنگ سعید کوشکی معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس در نشست خبری به تشریح جزئیات نمایش «خاتون آب و آینه»  پرداخت واظهار داشت: در سال ۹۶ دو هدف اصلی برای برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته شده بود که نخستین آن نمایش فصل شیدایی و دومین نمایش خاتون آب و آینه بود که هر دو محقق شد

وی با بیان اینکه حضور پرشکوه و استقبال مردم از فصل شیدایی سبب شد که نمایش خاتون آب و آینه نیز کلید بخورد، گفت: این نمایش تئاترگونه و مرثیه‌ای است که در ۱۰ پرده نمایشی به زندگی حضرت زهرا(س) می‌پردازد و ترکیبی از هنرهای مختلف است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه این نمایش از ۲۹ بهمن ماه در حسینیه عاشقان ثارلله شیراز به روی صحنه رفته است افزود: مدت اجرا نمایش ۱۰ شب است و برای ۳ هزار نفر فضا فراهم شده و پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تماشاگر محقق شود.

سرهنگ کوشکی با اشاره به اینکه تماشای این نمایش به صورت رایگان است، بیان کرد: برای هر فرد ۲۵ هزار تومان در نظر گرفته شده بود که هزینه را سپاه بر عهده گرفته و با همکاری دیگر دستگاه‌های فرهنگی این نمایش برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت است و باید شانیت آن حفظ شود، عنوان کرد: سپاه فجر استان فارس آمادگی دارد در کنار سایر دستگاه‌های فرهنگی متناسب با اعیاد و مناسبت‌ها برنامه‌های هنری و مذهبی اجرا کند

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس تصریح کرد: ۷۰ هنرور و هنرمند در این نمایش حضور دارند که کارگردانی و نویسندگی آن به عهده حسین بلبل‌آبادی است و این نمایش ۳۰ نفر نیز عوامل اجرایی دارد.

سرهنگ کوشکی با بیان اینکه در این نمایش به تولد، انفاق، عفاف، همسرداری، بیماری و شهادت حضرت زهرا پرداخته شده است، گفت: باید حوادث عظیم اسلام را با زبان هنر حفظ و به نسل چهارم انقلاب منتقل کرد

 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.