محصولات جبهه فرهنگی انقلاب جزو پرفروش های بازار کتاب

استقبال مردم از کتاب های انقلاب و مدافعان حرم؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 2 اسفند, 1396 - 10:30
در روزهایی که فضای مجازی باعث شده استقبال مردم از کتابها و آثار مکتوب کمتر شود و یکی از بزرگترین دغدغه نویسندگان و ناشران موضوع فروش آثار مکتوب خصوصا کتاب است، شاهد استقبال کم نظیری از آثار جبهه فرهنگی انقلاب هستیم.

سرویس معرفی: در روزهایی که فضای مجازی  باعث شده استقبال مردم از کتابها و آثار مکتوب کمتر شود و  یکی از بزرگترین دغدغه نویسندگان و ناشران موضوع فروش آثار مکتوب خصوصا کتاب است، شاهد استقبال کم نظیری از آثار جبهه فرهنگی انقلاب هستیم. از جمله این آثار سه کتابی است که در ماههای گذشته به دلیل استقبال بی نظیر مردم چندین بار تجدید چاپ شده اند. در ادامه سه کتاب از پرفروش ترین کتابهای جبهه فرهنگی انقلاب را ملاحظه خواهید کرد.

ابوعلی کجاست؟

«ابوعلی کجاست؟» عنوان کتاب زندگینامه خود‌گفته شهید مرتضی عطایی معروف به «ابوعلی» است که توسط دفتر نشر معارف و به همت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی منتشر شده است.

تحقیق این کتاب که نخستین کتاب از مجموعه کتاب‌های تحت عنوان «تاریخ شفاهی جبهه مقاومت انقلاب اسلامی» است را محمدمهدی رحیمی و تدوین آن را نوید نوروزی انجام داده است.

در این کتاب 144 صفحه‌ای افزون بر زندگینامه خودگفته شهید مرتضی عطایی، شعرهای این شهید و عکس‌هایی از دوران حیات و حضور او در جبهه مقاومت نیز به چاپ رسیده است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

«ابوعلی کجاست؟

این سؤال را سه دسته می‌پرسند:

دستۀ اول داعشی‌ها و فتنه‌گران تکفیری هستند که در عملیات بصر‌الحریر، عکس شاخص فاطمیون دستشان بود و دربه‌در دنبال ابوعلی می‌گشتند. آنها مدام با ترس از اسرا می‌پرسیدند ابوعلی کجاست؟

دستۀ دوم دلبستگان به مذاکره و لبخند دشمن‌اند که از رزم ابوعلی و امثال او متعجب‌اند و در‌حال تمسخر. به اینها باشد، کل توان دفاعی کشور را تعطیل می‌کنند و ابوعلی‌ها را تنها می‌گذارند.

دستۀ سوم با افسوس و آرزو می‌گویند:«وَ لا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» و افسوس می‌خورند و آرزو می‌کنند که مانند ابوعلی، روزی‌خور آستان الهی شوند و جاودانه بمانند!»

کتاب «ابوعلی کجاست؟» حاصل ده‌ ساعت گفت‌وگو با مرتضی عطایی (ابوعلی) از رزمندگان لشکر فاطمیون است. این مصاحبه‌ها در مرداد‌95 در شهر مشهد ضبط شد تا در کتاب خاطرات شهید مصطفی صدرزاده استفاده شود، اما با شهادت ایشان فرصتی برای چاپ خاطرات ابوعلی پیش آمد تا دستۀ اول و دوم و سوم، سؤالشان را دوباره بپرسند که «ابوعلی کجاست؟»

در بخش دیگری از این کتاب آمده است:

«در عملیات بصر الحریر دشمن نه نفر اسیر گرفت که پنج نفر از آن ها را به شهادت رساند و چهار نفر دیگر در ماه رمضان سال 95 با اسرای مسلحین معاوضه شدند، یکی از این اسرا حیدر محمدی بود. مسلحین موقع اسارتش عکس شاخص فاطمیون را به او نشان داده و گفته بودند، ابوعلی کجاست؟ می گفت: «ابوعلی دیگر به منطقه نرو اگر رفتی اسیر نشو که برایت نقشه‌ها دارند.!»

تو شهید نمی شوی

کتاب «تو شهید نمی شوی» حاوی روایت هایی از حیات شهید محمودرضا بیضایی و از سری کتاب های تاریخ شفاهی جبهه مقاومت اسلامی است که توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است، روایت های برادر شهید از فراز و فرودهای یک زندگی با برکت، کودکی و نوجوانی، مسجد و مدرسه تا دانشگاه و پادگان، تبریز تا تهران و از تهران تا شام است. گفتنی است چاپ نخست این کتاب در دو روز اول به پایان رسید و در کمتر از ۳ ماه چاپ سوم آن نیز به بازار عرضه شد.

هشت میلی‌متر از انقلاب

کتاب «هشت میلی‌متر از انقلاب» تیر ماه ۹۶ منتشر شد که کمتر از یک ماه پس از انتشار چاپ نخست، به دلیل استقبال خوب مردم به چاپ دوم رسید و این روزها با تیراژ دوهزار نسخه به چاپ چهارم خود رسیده است.

این کتاب به خاطرات شفاهی علی میرقطبی از نحوه‌ی ساخت مستند «انقلاب در سبزوار» که با دوربین هشت میلی‌متری خود از تمامی اتفاقات راهپیمایی مردم سبزوار علیه رژیم پهلوی فیلم گرفته است، می‌پردازد.

کتاب «هشت میلی‌متر از انقلاب» روایتی از رویدادهای تاثیرگذار تاریخی سبزوار در ماه‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی است و در این اثر روند فیلم‌سازی مستند در بحرانی‌ترین روزهای شرایط کشور در سال ۵۷ در قالب خاطرات علی میرقطبی مرور شده است.

این کتاب از نخستین کتاب‌های واحد تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار، حاصل ۲۰ ساعت گفتگو با علی میرقطبی است که از سال ۸۹ آغاز شده و مصاحبه، تحقیق و تدوین این کتاب را محمد اصغرزاده برعهده داشته است.

گفتنی است، این کتاب در ۱۳۰صفحه، از سوی نشر معارف چاپ و همراه با نسخه DVD مستند «انقلاب در سبزوار» عرضه شده است.

علاقه‌مندان برای سفارش و تهیه هر یک از کتاب‌های دفتر مطالعات جبهه فرهنگی می‌توانند نام کتاب دلخواه را به شماره ۰۹۱۹۹۰۳۸۲۷۰ ارسال کنند. علاقه‌مندان برای اطلاع از جدیدترین محصولات فرهنگی انقلاب اسلامی نیز می‌توانند به کانال @ammaryar_ir مراجعه کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.