«خطبه فدکیه» هویت شیعه است+صوت

حجت الاسلام حائری‌زاده مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 1 اسفند, 1396 - 12:00
حجت‌الاسلام حائری‌زاده با تأکید بر اینکه اگر سال‌ها روی خطبه فدکیه فاطمه زهراء(س) کار شود، باز هم جای کار بسیار دارد، گفت: این خطبه، هویت شیعه است.

به گزارش حلقه وصل، حجت‌الاسلام «سیدمهدی حائری‌زاده» استاد حوزه و دانشگاه در مراسمی به مناسبت شهادت حضرت زهراء(س) گفت: «غدیر خم، نیمه‌شعبان، عاشورای حسینی(ع)، فاطمیه(س)»، چهار مناسبتی است که هجمه‌های بسیاری متوجه آنهاست، چراکه بارِ اعتقادی دارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شیعه تأکید بر شهادت حضرت زهراء(س) دارد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر جریانی ایجاد شده مبنی بر اینکه حضرت فاطمه (س) به شهادت نرسیده است.

حجت‌الاسلام حائری‌زاده با تأکید بر اینکه اگر سال‌ها روی خطبه فدکیه فاطمه زهراء(س) کار شود باز هم جای کار دارد، گفت: حضرت زهراء(س) سه خطبه ایراد کردند؛ یکی در جمع مهاجرین و انصار، یکی در کنار خانه خویش و یکی هم خطبه فدکیه که این خطبه فدیکه هویت شیعه است.

به گفته وی اینکه می‌گویند لقب «امّ‌ابیها» یعنی حضرت زهراء (س) آنقدر مهربان بود که همچون مادر دور پیامبر(ص) می‌چرخید و به ایشان محبت می‌کرد، معنایی ساده و سطحی است.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: حضرت زهراء(س) علاوه بر بُعد جسمانی، بُعد روحانی و نورانی نیز دارند، ایشان در 20 جمادی الثانی به دنیا آمدند، اما بُعد روحانی و نورانی ایشان قبل از خلقت حضرت آدم(ع) وجود داشته است، همچنانکه در زیارت‌نامه ایشان چنین می‌خوانیم: «یَا مُمْتَحَنَةُ امْتَحَنَكِ اللَّهُ الَّذِی خَلَقَكِ قَبْلَ أَنْ یَخْلُقَكِ».

* در ادامه می‌توانید صوت کامل سخنان حجت‌الاسلام حائری‌زاده را بشنوید:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.