پاسخ حضرت فاطمه(س) به درخواست عیادت قاتلانش+فیلم

حجت الاسلام انصاریان روایت می کند:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 1 اسفند, 1396 - 01:15
حجت‌الاسلام انصاریان در بیانی به پاسخ حضرت زهراء(س) بعد از جریان آتش زدن درِ خانۀ وحی دربارۀ عیادت دشمنان از وی اشاره کرد.

به گزارش حلقه وصل، پس از  وفات رسول خدا (ص) عده‌ای بر خلاف بیعتی که با ایشان و امیرالمؤمنین (ع) در جریان غدیر خم کرده بودند، خلافت را از مسیر اصلی خود خارج و به ناحق آن را غصب کردند. آنان با محوریت و به دستور دستگاه خلافت به خانه امیر‏المؤمنین(ع) و حضرت فاطمه(س) هجوم بردند که در پی این اقدام بی شرمانه، حضرت زهراء(س) مجروح و بعد از مدتی به شهادت رسیدند.

در همین راستا، حجت‌الاسلام حسین انصاریان محقق و مفسر قرآن کریم در بیانی با اشاره به ماجرای درخواست عیادت دشمنان و غاصبان خلافت از فاطمۀ زهراء(س) گفت: روزی ابوبکر و عمر، امیر‏المؤمنین(ع) را در کوچه دیدند و درخواست عیادت از فاطمۀ زهراء(س) را داشتند، امیر‏المؤمنین(ع) فرمود باید از فاطمه(س) بپرسم و بعد به شما پاسخ بدهم.

وی افزود: حضرت علی (ع) نزد حضرت فاطمه(س) آمد و درخواست آن دو را با حضرت(س) مطرح کرد، فاطمۀ زهراء(س) با وجود اینکه در شرایط سختی قرار داشتند، هیچگاه عصبانی نشد و به حضرت علی(ع) فرمود:

یا علی! «الْبَيْتُ‏ بَيْتُكَ‏ وَ الْحُرَّةُ زَوْجَتُكَ فَافْعَلْ مَا تَشَاء؛ خانه، خانه توست و من هم، کنیز و مطیع تو هستم، شما امام من هستید، اگر شما بخواهید من نیز می‌خواهم، اگر شما نخواهید من نیز نمی‌خواهم.

* در ادامه می‌توانید فیلم سخنان حجت‌الاسلام انصاریان را در این باره ببینید:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.