نمایشگاه «آینه های بی زنگار» از امروز در حوزه هنری همدان برپا می شود

با نمایش 100 اثر با موضوع پرتره شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 30 بهمن, 1396 - 15:00
نمایشگاه «آینه های بی زنگار» در قالب نقاشی و طراحی که شامل ۱۰۰ اثر با موضوع پرتره شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم است از امروز در حوزه هنری همدان برپا می گردد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در جمع اصحاب رسانه، به تشریح روند برپایی نمایشگاه «آینه های بی زنگار» پرداخت که از امروز ۳۰ بهمن افتتاح می شود.

طباطبایی در ابتدا توضیح داد: نمایشگاه «آینه های بی زنگار» که عنوان آن توسط علیرضا غزوه پیشنهاد شد، شامل ۱۰۰ اثر نقاشی و طراحی با موضوع پرتره شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم است. ما در ابتدا قصد داشتیم نمایشگاهی انفرادی با این موضوع برپا کنیم ولی وقتی با خیل علاقه مندان فعال در این حوزه مواجه شدیم، تصمیم گرفتیم تا این اتفاق را وسیع تر کنیم.

وی ادامه داد: در ابتدا فراخوان کوچکی را منتشر کردیم و فکر نمی کردیم استقبال زیادی از آن بشود ولی استقبال خیلی عجیبی از این اتفاق شد. به قدری کارهای ارائه شده زیاد شد که ما به دلیل محدودیت فضا، نگران چگونگی نمایش آن ها شدیم. در میان هنرمندانی که آثار خود را ارائه دادند چهره های شناخته شده نیز حضور دارند. ما چند کار بزرگ را هم از روایت فتح به شکل قرضی در اختیار گرفتیم تا در نمایشگاه «آینه های بی زنگار» قرار دهیم.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با اشاره به اینکه نمایشگاه «آینه های بی زنگار» دارای ۲ بخش است، بیان کرد: بخش اول که نمایشگاه آثار نقاشی و طراحی است از امروز دوشنبه ۳۰ بهمن آغاز به کار می کند و بخش دوم نمایشگاه که مختص آثار تصویرسازی است، سال آینده برگزار می شود. در بخش اول نمایشگاه، برخی آثار آرشیوی و بخشی آثار سفارشی است.

طباطبایی اظهار کرد: در بخش تصویرسازی که سال آینده برگزار می شود، کتاب سال تصویرسازی با مضمون دینی را هم منتشر خواهیم کرد.

وی با تأکید بر این نکته که برپایی نمایشگاه «آینه های بی زنگار» ادای دینی به شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم است، افزود: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور خانواده معزز شهدا و احتمالا سرلشگر باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح، امروز از ساعت 14 برپا می شود.

وی با بیان اینکه کتاب گرافیک مذهبی در دست چاپ است، یادآور شد: ما سال آینده به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره ای را برگزار می کنیم که به منظور هم افزایی نیروها و جلوگیری از موازی کاری، با مراکز دیگر در این امر همکاری خواهیم داشت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.