نمایشگاه گروهی «گذر» با محتوای آثار انقلابی و مذهبی در قزوین برپا شد

تا سوم اسفندماه دایر است؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 29 بهمن, 1396 - 16:30
نمایشگاه گروهی «گذر» با محتوای آثاری انقلابی و مذهبی، در بخش‌های پوستر، نشان، طراحی جلد و صفحه‌آرایی تا سوم اسفندماه در گالری یاقوت قزوین برپا است.

به گزارش حلقه وصل، نمایشگاه گروهی «گذر» با محتوای آثاری انقلابی و مذهبی، در بخش‌های پوستر، نشان، طراحی جلد و صفحه‌آرایی در قزوین برپا شد.

نمایشگاه گذر مجموعه‌ای از آثار انقلابی و مذهبی است

رضا آسایی هنرمند حاضر در این نمایشگاه، فارغ‌التحصیل گرافیک در مقطع کارشناسی از دانشگاه هنر گفت: از دوران هنرستان کار طراحی گرافیک را آغاز کرده و در دانشگاه در رشته طراحی گرافیک تحصیل کردم. در نمایشگاه گذر، سه هنرمند با دیدگاه انقلابی کنار هم قرار گرفته‌اند و در حقیقت این نمایشگاه بیانگر دیدگاه و طرز فکر ما در تجربیات چندساله‌مان است.

وی علت نام‌گذاری نمایشگاه را به نام «گذر» چنین دانست: در طی سالیان گذشته مرتبط با فضای فکری‌مان فعالیت‌هایی داشتیم که تصمیم گرفتیم آثاری را که بیانگر نگاهمان است در این نمایشگاه برای مخاطب به نمایش بگذاریم.

آسایی بابیان این‌که در این نمایشگاه در کنار همسرش «فاطمه بشکوه» نسبت به نمایش آثار خود اقدام کرده است، گفت: ما در دانشگاه در کنار هم فعالیت‌هایی را داشتیم و همین‌طور با همکاری آقای منظوری از طریق نهضت مردمی پوسترهای انقلاب آثاری را طراحی کردیم که بخشی از آن در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.این فارغ‌التحصیل گرافیک نقطه پایان نمایشگاه را نقطه آغاز یک کار بهتر و فعالیت حرفه‌ای‌تر دانسته و ادامه می‌دهد: به امید خداوند تا جایی که می‌توانیم در مسیری که به آن اعتقاد و ایمان‌داریم کار و فعالیت خواهیم کرد.

وی بابیان این‌که در چنین نمایشگاه‌هایی کارها فرصت این را پیدا می‌کنند که به طیف وسیعی از مخاطبان عرضه شوند، تصریح کرد: خوبی نمایشگاه در این است که همه کارهایی که یک طراح انجام داده در آن جمع شده و بهتر از آن این است که در یک روز تعداد زیادی از مردم و هنرمندان می‌توانند کارها را ببینند.

وی با اشاره به اهمیت داشتن پشتکار افزود: علاقه‌مندان به این رشته نگران مطرح‌شدن نباشند، چون اگر اثری به‌خوبی طراحی‌شده باشد حتماً دیده می‌شود و می‌تواند فرهنگ‌سازی را به بهترین شکل انجام دهد.

این نمایشگاه آغازی برای فعالیت‌های حرفه‌ای ما خواهد بود

فاطمه بشکوه دانشجوی سال آخر رشته ارتباط تصویری در مقطع کارشناسی دانشگاه هنر تهران، متولد 1375 است و در حدود 5 سال است که به کار طراحی گرافیک مشغول است. وی از سال دوم دبیرستان با تغییر رشته دبیرستان به رشته هنر رفته و از همان موقع شروع به طراحی کرده است.

بشکوه اظهار کرد: حضور در دوره‌های آزاد طراحی گرافیک پایه‌ای را فراهم کرد که باعث شد پس از حضور در دانشگاه هنر فعالیت‌هایم بیشتر شده و زیر نظر اساتیدی کار کنم که این اساتید نقش زیادی در زاویه دید ما نسبت به هنر گرافیک داشتند.

این هنرمند قزوینی افزود: این نمایشگاه در واقع نشان‌دهنده تجربیات گذشته ماست و گذر ما از دوره دانشجویی و هنرجویی و رفتن به سمت کار حرفه‌ای را نشان می‌دهد.

دانشجوی ارتباط تصویری دانشگاه هنر تهران گفت: ما سعی کردیم هنر ناب را بشناسیم و آن را در درون خود به وجود آورده و سپس درون آثارمان آشکار کنیم.

یکی از افتخاراتم حضور در مسجد و آشنایی با هنرمندان انقلابی است

حسن منظوری 18 ساله که مدت دو سال در رشته گرافیک فعالیت دارد گفت: به‌علت علاقه به رشته گرافیک در مقطع پیش‌دانشگاهی به رشته هنر تغییر رشته داده‌ام و هم‌اکنون فعالیت‌های خود را در فضای مذهبی شهر دنبال می‌کنم که نمونه‌هایی از آثارم در این زمینه در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

منظوری با اشاره به گذراندن دوره‌های مختلف در مشهد و قم گفت: با استفاده از تجربیات اساتید، فعالیت‌هایم حرفه‌ای‌تر شده و یکی از افتخارات من حضور در بستر مسجد و آشنایی با هنرمندان انقلابی است که موجب شد کم‌کم با این فضا بیشتر از پیش آشنا شوم.

این هنرمند خاطرنشان کرد: آثار من بیشتر در بخش نشانه و پوستر است که در بخش نشانه به‌صورت حرفه‌ای‌تر فعالیت می‌کنم و در بخش پوستر نیز بیشتر آثارم در فضای مذهبی است اما نمی‌خواهم به گرافیک محدود شوم بلکه علاقه‌مند هستم رشته‌های مرتبط را هم تجربه کنم.

وی به برپایی نمایشگاه گذر اشاره کرد و افزود: چندی پیش که همراه آقای آسایی در کارگاه نقش بهشت در حرم مطهر رضوی حضور داشتیم تصمیم گرفتیم که در قزوین نمایشگاهی برای معرفی آثارمان برپا کنیم؛ به همین جهت آثارمان را جمع‌آوری کرده و در بخش‌های مختلف ازجمله پوستر و نشانه برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشتیم.

منظوری یادآور شد: نام نمایشگاه گذر است چون خواستیم گذری از تجربیات به‌دست‌آمده‌مان را به دیگران عرضه کنیم هرچند در این مسیر ادعایی هم نداریم.

یادآور می شود، این نمایشگاه که از 27 بهمن‌ماه آغاز به کارکرده تا 3 اسفندماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت 16 الی 20 در انتهای راسته وزیر نبش کتابخانه نبویه، گالری یاقوت حضور یافته و آثار را به نظاره بنشینند.

منبع:ایسنا

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.