نمایشگاه نقاشی و طراحی «آئینه‌های زنگاربسته» برگزار می شود

شجاعی طباطبایی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 29 بهمن, 1396 - 11:45
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری از برپایی نمایشگاه‌ «آئینه‌های زنگاربسته» با حضور خانواده‌‌های شاخص خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، نشست خبری نمایشگاه «آئینه‌های زنگار بسته» با حضور سیدمسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، برگزار شد.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در این نشست گفت: نمایشگاه نقاشی و طراحی شهدای مدافع حرم، شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس با عنوان آئینه‌های زنگاربسته برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جرقه این نمایشگاه از دیدن آثار آرش فروغی هنرمند شهرستانی شکل گرفت خاطرنشان کرد: تصاویر شهید همدانی، شهید باقری، عماد مغنیه، و تعدادی از دیگر شهدای مدافع حرم انقلاب و دفاع مقدس دستمایه خلق هنری توسط هنرمندان متعهد قرار گرفته و در این نمایشگاه به معرف نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

وی ادامه داد: ابتدا قصد داشتیم که این نمایشگاه را به صورت انفرادی برگزار کنیم اما تعداد  زیادی از هنرمندان انقلابی با موضوع شهدا به خلق آثار پرداخته بودند و ما دوست داشتیم تمامی آنها در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی اذعان کرد: وقتی که فراخوان این نمایشگاه اعلام شد ااستقبال بسیار پرشوری از هنرمندان انقلابی صورت گرفت که در رشته‌های نقاشی، گرافیک و تصویرسازی آثارشان را برای ما ارسال کردند. البته این نمایشگاه صرفا مختصص به طراحی و نقاشی است و در آینده به تصویرسازی پرداخته می‌شود.

وی با بیان اینکه عنوان این نمایشگاه توسط علیرضا قزوه انتخاب شد تصریح کرد: آئینه‌های زنگار بسته عنوان خوبی برای شهادت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم است برخی از اثار این نمایشگاه ارشیوی هستند و بخشی هم از نقاشی‌های سفارشی انتخاب شده است. در بخش نقاشی‌های سفارشی به هنرمندان اعلام کردیم که بابت این سفارش به آنها مبلغی پرداخت می‌کنیم اما مورد قبول آنها قرار نگرفت.

وی بیان کرد: هنرمندانی همچون مصطفی گودرزی، سیدحمید شریفی آل‌هاشم، حسن روح‌الامین، صابر شیخ‌رضایی، عباس گنجی، علی ذاکری، محمد اسدی جوزانی، حسین براتی، فریبا منوچهری، محمدعلی نادری و رقیه پهلوانی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه خواهند بود؛ حسن روح‌الامین اثری درباره حاج احمد متوسلیان، مصطفی گودرزی اثری درباره شهید همت، محمود آزادنیا اثری درباره شهید باکری و عباس گنجی اثری درباره شهید آبشناسان ارائه کرده است.

همچنین در این نمایشگاه آثاری از شهید زیدین و شهید باقری وجود دارد از سرلشکر باقری و سایر اعضای خانواده این شهید بزرگوار نیز برای حضور در افتتاحیه این نمایشگاه دعوت کرده‌ایم.

شجاعی تاکید کرد: به دلیل همزمانی این نمایشگاه با ایام فاطمیه(س) فضای نمایشگاه را با متناسب با این ایام آراسته‌ایم. در این نمایشگاه آثار خلق شده توسط هنرمندان به خانواده شهدا تقدیم خواهد شد.

شایان ذکر است این نمایشگاه فردا دوشنبه 30 بهمن‌ماه ساعت 14 در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری با حضور خانواده‌های شهدا افتتاح خواهد شد

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.