مردم نشان دادند که انقلاب اسلامی یک حقیقت بی‌بدیل و معنادار است

مدیر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مطرح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 28 بهمن, 1396 - 12:45
علی‌محمد نائینی مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت که با اتکا به مدیریت انقلابی باید خود را توانمند کنیم. رمز پیروزی انقلاب اسلامی در مدیریت انقلابی و باور به توانمندی داخلی است.

به گزارش حلقه وصل، علی‌محمد نائینی مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در نشست میراث معنوی دفاع مقدس و نقش آن در استمرار انقلاب اسلامی در گرگان اظهار کرد: وقتی آسیبی در کشور وجود دارد باید آن را علاج کرد، تهدید منشأ خارجی دارد و ناشی از خصومت و دشمنی است و زمانی می‌تواند به نتیجه برسد که ضعفی در داخل وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: دشمن وقتی ببیند بازدارندگی دفاعی نیست برای اقدام نظامی به طمع می‌افتد، سرمایه‌های اجتماعی که امید و اعتماد و روحیه ملی است که در اوج خودش در دفاع مقدس به منصه ظهور و بروز رسیده اما وقتی این روحیه تضعیف شود دشمن نفوذ پیدا می‌کند.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به حضور با بصیرت مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن ابراز کرد: امسال 22 بهمن اعجاز گونه‌ای داشتیم، برخی فکر می‌کردند همه زمینه‌های فروپاشی از درون فراهم‌شده است.

نائینی گفت: طبق بررسی کارشناسان جمعیت حاضر در 22 بهمن امسال 20 تا 30 درصد افزایش داشته است. در اکثر شهرهای کشور افزایش جمعیت چشمگیر و یا افزایش نسبی همراه بوده است.

وی ادامه داد: مردم نشان دادند که انقلاب اسلامی یک حقیقت بی‌بدیل و معنادار است، مردم عملکرد مسئولان را از انقلاب اسلامی تبیین کردند و هرچند بار مسئولیت مسئولان سنگین شد این حضور را مسئولان باید قدر بدانند و پاسخگو باشند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه دوره نظام سازی انقلاب اسلامی به برکت دفاع مقدس تحقق پیدا کرد، گفت: دفاع مقدس جرأت حرف زدن از انقلاب اسلامی را به ما داد، به برکت دفاع مقدس است که انقلاب اسلامی تثبیت می‌شود و نظام اسلامی مستقر می‌شود و نیرویی که انقلاب کرده در ساختار قدرت قرار می‌گیرد و اداره کشور را به عهده می‌گیرد.

نائینی با اشاره به شکل‌گیری و فعالیت نهادهای انقلاب اسلامی ازجمله سپاه اشاره و اظهار کرد: امروز شاهد پنج نیروی سپاه هستید یکی نیروی مقاومت بسیج و یکی نیروی سپاه قدس که قدرت اول و تعیین‌کننده انقلاب اسلامی است این‌ها همه ریشه در دفاع مقدس دارد.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری از دفاع مقدس به‌عنوان ثروت ملی یادکردند، تصریح کرد: متأسفانه توجهی به این مهم نشده است واقعاً چه ثروتی را در اختیارداریم همه این ثروت به برکت بصیرت و اخلاص شهدا به‌دست‌آمده است.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تأکید کرد: اگر این روحیه حاکم بر دفاع مقدس نبود ما به این ثروت ملی نمی‌رسیدیم.

وی منبع اصلی قدرت انقلاب اسلامی را بر پایه توجه به مبانی قرآنی، بصیرت و صداقت دانست و ابراز کرد: استقامت، پایداری و ایستادگی در برابر دشمن با این روحیه شکل می‌گیرد و همه در ذیل ولایت معنا دارد. اگر این مهم را نداشته باشیم ولایت بر شیطان است. اگر بصیرت در جامعه وجود نداشته باشد فتنه‌ها به راه می‌افتد، کربلاها به راه می‌افتد، اگر صداقت نباشد هوا و هوس به مدیران و نخبگان حاکم می‌شود و نتیجه نفوذ خواهد بود.

نائینی گفت: شهدا رابطه عمیق اعتقادی به امام خمینی (ره) داشتند امام راحل نیز همین‌گونه بودند امام به بسیج، رزمندگان و سپاه عشق می‌ورزید چون صداقت و خلوص آن‌ها را می‌دیدند. انقلاب اسلامی یک پدیده بی‌بدیل است، یک مدل تفکر و یک الگو برای اداره کردن.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: زمانی می‌توانیم تهدید را حذف کنیم که بدانیم آمریکا دست از منافع خود بردارد، در سه صورت تهدید قابل‌حذف است اینکه غربی‌ها و آمریکا دست از منافع خود بردارند و یا ما از آرمان‌های خود دست‌برداریم و یا اینکه به قدرتی برسیم که در مقابل تهدید آسیب‌پذیر باشیم.

وی بی‌اعتنایی به قدرت‌های استکباری در دفاع مقدس را تجربه اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی قلمداد کرد و افزود: با اتکا به مدیریت انقلابی باید خودمان را توانمند کنیم.

وی بابیان اینکه امروز انقلاب اسلامی قدرت اول منطقه‌ای است، ابراز کرد: امروز اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی به این راحتی ممکن نیست غربی‌ها مطرح می‌کنند که بازدارندگی کامل در ایران ایجادشده است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ متأسفانه همان جریانی که در دفاع مقدس کمک نکرد و دنبال حل جنگ به روش سیاسی بود در سه دهه بعد از دفاع مقدس با همان نگاه بخش‌های مختلف سیاسی و فرهنگی کشور را در دست داشته و نتوانستیم به توفیق خوبی برسیم و این ربطی به چپ و راست یا اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد.

وی گفت: امروز در جنگ نرم دشمن دنبال یارگیری از درون نظام است. جنگ نرم فرآیندی است که از تضعیف باورهای دینی جامعه شروع می‌شود و به سازمان‌دهی اغتشاش و رویارویی به‌نظام منجر می‌شود که فرآیند پیچیده و نامحسوس است.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بابیان اینکه شناخت بازیگران پشت‌صحنه‌های جنگ نرم مهم است، گفت: تشخیص آدم‌های غیر صادق که در میدان دشمن کار می‌کنند، بسیار سخت است. در حال حاضر بیش از 2 هزار اندیشه‌ورز در آمریکا فعال هستند تا اندیشه‌های انقلاب اسلامی را تئوریزه کنند.

وی متذکر شد: امروز بخش زیادی از مشکلات کشور ناشی از این است که مسئولان کشور روحیه و منش دفاع مقدسی ندارند، خودشان مأیوس هستند و امید به آینده و توان داخلی ندارند.

نائینی رمز پیروزی انقلاب اسلامی را در مدیریت انقلابی و باور به توانمندی داخلی در دفاع مقدس دانست و گفت: این روحیه باید در مسئولان کشور تقویت شود تا بتوانیم به پیشرفت و تعالی دست پیدا کنیم.

وی ابراز کرد: مدیریت جریان انقلاب در جبهه‌های جنگ در مدیریت کشور تأثیر گذاشت اگر این جنگ نبود قدرت دفاعی ما قطعاً تثبیت نمی‌شد و امروز انقلاب اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای نبود. متأسفانه در دولت‌های بعد از جنگ به این تجربه متراکم تاریخی ملت ایران در دفاع مقدس به‌عنوان رمز ماندگاری، بالندگی و رمز پیشرفت توجه نشده است.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: امروز شاهدیم 30 سال از جنگ می‌گذرد متأسفانه در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تا حدودی سیاسی مشکل‌داریم، در عرصه سیاسی هرگاه بر اصول انقلاب اسلامی که ایمان به خدا، اقتدار و توان ملی، استقلال نظام اسلامی و مرزبندی با استکبار است، توجه کردیم نتیجه گرفتیم.

وی با اشاره به الگو بودن دفاع مقدس در حوزه اقتصاد، بیان کرد: متأسفانه در مقابل الگوی دفاع مقدس در عرصه اقتصادی، مقاومت وجود دارد خیلی افراد به الگوی اقتصاد مقاومتی باور ندارند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: مشکل ما این است که بسیاری از مدیران کشور راه طی شده را یا اعتقاد ندارند و یا واقعاً باور ندارند و نمی‌خواهند این مسیر را ادامه دهند و یا توان آن را ندارند هرجایی مشکل‌داریم عمدتاً از نداشتن تفکر انقلابی است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.